KezdőlapKezdőlap  WeblapWeblap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FRPG toplista
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Pént. Aug. 20, 2021 11:31 pm-kor volt itt.
Testvéroldalunk
Dán kisváros a semmi közepén. Katonai diktatúra. Kitörni készülő botrány.
A Memento Mori testvéroldala. Csatlakozz hozzánk ott is!
Chatbox
Adminok
x elbírálás
x canonok
x pb lista

x csoportok
x archiválás
x pontozás

x karbantartás
x moderálás
x pontozás
Legfrissebb reagok
» Ted
Davide Joe Greco Emptyby Andromeda Tonks Csüt. Ápr. 21, 2016 6:49 pm

» Travers & Dolohov
Davide Joe Greco Emptyby Alastair Travers Kedd Jan. 12, 2016 12:39 am

» Nathan & Carol
Davide Joe Greco Emptyby Caroline Mulciber Vas. Jan. 10, 2016 1:39 am

» Alastair Travers
Davide Joe Greco Emptyby Admin Csüt. Jan. 07, 2016 7:43 pm

» Desert Empire
Davide Joe Greco Emptyby Vendég Szer. Jan. 06, 2016 6:52 pm

» Skulduggery
Davide Joe Greco Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 4:34 pm

» Neminra világa
Davide Joe Greco Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 9:51 am

» Evelyne & Aaron
Davide Joe Greco Emptyby Evelyne Diggory Szomb. Dec. 19, 2015 5:29 pm

» Lily and James (Potterek)
Davide Joe Greco Emptyby Lily Potter Kedd Dec. 15, 2015 12:23 am

» Marl & Oliver
Davide Joe Greco Emptyby Oliver McKinnon Hétf. Dec. 14, 2015 9:26 pm

» Mr. Prewett & Mr. Dolohov
Davide Joe Greco Emptyby Levin Dolohov Hétf. Dec. 14, 2015 9:04 pm

» Keresett karakterek
Davide Joe Greco Emptyby Tyler Whitehorn Pént. Dec. 11, 2015 11:22 pm

» Maisie kapcsolatai
Davide Joe Greco Emptyby Maisie Beverly Pént. Dec. 11, 2015 11:07 pm

» Ágas és a többiek
Davide Joe Greco Emptyby James Potter Csüt. Dec. 10, 2015 9:16 pm

» McLaggen
Davide Joe Greco Emptyby Byron McLaggen Szer. Dec. 09, 2015 7:00 pm

» Brody Amherst kapcsolatai
Davide Joe Greco Emptyby Brody Amherst Szer. Dec. 09, 2015 6:42 pm

» Harold & Caspar
Davide Joe Greco Emptyby Harold Minchum Szer. Dec. 09, 2015 6:21 pm

» Mr. Minchum
Davide Joe Greco Emptyby Harold Minchum Kedd Dec. 08, 2015 11:50 pm

» Jenessa és mások
Davide Joe Greco Emptyby Jenessa Mulciber Kedd Dec. 08, 2015 11:36 pm

» Narcissa Malfoy kapcsolatai
Davide Joe Greco Emptyby Narcissa Malfoy Hétf. Dec. 07, 2015 12:39 am

» Bellatrix Black Lestrange, meg mindenki más
Davide Joe Greco Emptyby Bellatrix Black Lestrange Vas. Dec. 06, 2015 11:26 pm

» Az élő cikesz
Davide Joe Greco Emptyby Eliot Makepeace Vas. Dec. 06, 2015 10:26 pm

» Dominic H. Linwood
Davide Joe Greco Emptyby Dominic Linwood Vas. Dec. 06, 2015 9:22 pm

» Tyler hates cats
Davide Joe Greco Emptyby Tyler Whitehorn Vas. Dec. 06, 2015 5:55 pm

» Tyler Whitehorn
Davide Joe Greco Emptyby Admin Vas. Dec. 06, 2015 1:17 am

» Gwenog & Oliver
Davide Joe Greco Emptyby Oliver McKinnon Szomb. Dec. 05, 2015 12:45 pm

» Lucius & Levin - 1981
Davide Joe Greco Emptyby Levin Dolohov Szomb. Dec. 05, 2015 12:32 pm

» Vanessa & Jamie & Caradoc
Davide Joe Greco Emptyby Vanessa Dearborn Pént. Dec. 04, 2015 10:55 pm

» ★ Carol
Davide Joe Greco Emptyby Caroline Mulciber Csüt. Dec. 03, 2015 2:23 pm

» Caradoc Dearborn kapcsolatai
Davide Joe Greco Emptyby Caradoc Dearborn Kedd Dec. 01, 2015 6:50 pm

» Kapcsolatok
Davide Joe Greco Emptyby Admin Kedd Dec. 01, 2015 5:08 pm

» Perselus Tobias Piton
Davide Joe Greco Emptyby Perselus T. Piton Kedd Dec. 01, 2015 1:25 pm

» The Age Of The Marauders
Davide Joe Greco Emptyby Marlene P. McKinnon Hétf. Nov. 30, 2015 5:00 pm

» Marlene P. McKinnon
Davide Joe Greco Emptyby Admin Hétf. Nov. 30, 2015 3:51 pm

» Caspar & Gwenog
Davide Joe Greco Emptyby Caspar Whitehorn Vas. Nov. 29, 2015 12:35 am

» Oliver McKinnon
Davide Joe Greco Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:18 pm

» Nathan Winslow
Davide Joe Greco Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:16 pm

» Fabian Prewett
Davide Joe Greco Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 3:53 pm

» Vanessa Dearborn
Davide Joe Greco Emptyby Admin Hétf. Nov. 23, 2015 11:49 pm

» Jenessa & Theo
Davide Joe Greco Emptyby Jenessa Mulciber Pént. Nov. 20, 2015 2:40 pm


Megosztás
 

 Davide Joe Greco

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Davide Joe Greco

Davide Joe Greco

Vér : félvér
Kor : 52
Csillagjegy : Skorpió
Státusz : Főmágus helyettes
Ház : Mardekár
Fészek : Saltusque
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : elvált [háromszor]
Karakterlap : Halál a halálfalókra!
Zene : Imádom

Davide Joe Greco Empty

Davide Joe Greco EmptyCsüt. Május 21, 2015 4:25 pm



Davide Joe Greco




Becenevem:
Dave

Nemem:
férfi

Korom:
52 év

Születési évem:
1933

Csillagjegyem:
Skorpió

Iskolám / Végzettségem:
Roxfort, Plumonbea ; Kriminálpszichomágusi és jogi szak

Munkahelyem:
Mágiaügyi Minisztérium

Státuszom:
Wizengamot főmágus helyettese

Házam:
Mardekár

Fészkem:
Saltusque

Politikai elkötelezettségem:
GG

Oldalam:
világos

Családi állapotom:
elvált/özvegy  [háromszor]

Patrónusom:
olasz farkas

Pálcám:
Gesztenye,egyszarvúszőr,12 hüvelyk


Vérem

mágia szerint félvér, de egy az egyben olasz.


Édesapám, Domenico Joseph Greco

Olasz aranyvérű család utolsó sarja. A családja fiatalon kitagadta, amikor feleségül vette anyámat, aki mugli születésű volt. Becsületes és kemény ember volt. Ő tanított meg mindenre, már kisgyerek korom óta. Hozzá minden problémámmal és gondommal fordulhattam. Olaszországban dolgozott egy hivatalban. Filozofikus alkat volt, szerette az életet. A dolgozószobájában mindig szivarfüst gomolygott. Ez az egy rossz szokása volt. Korán elvesztettem, mindössze 16 éves voltam. Tetemes mennyiségű pénzt és földet hagyott rám.


Édesanyám, Calandra P. Greco

Olasz és mugli volt. Apja földjén dolgozott kint a földeken, amikor az apám meglátta és rögtön beleszeretett. Bár nagyapám ellenezte a dolgot, az esküvő mégis megtörtént. Pár évre rá születtem, de anyám meghalt a szülés közben. Így soha nem is ismerhettem, csak képekről.


Első exfeleség, Lilien Helle Fisherman [Greco]

Az első igazi nagy szerelmem. Nagyon fiatalon ismertem meg kint Amerikában, mikor pér évre kiküldetésre mentem ki oda. Szó szerint rögtön megigézett. 19 éves lehettem, amikor megkértem a kezét pár hónapnyi ismeretség után. Az első pár hónapban mindent rózsaszínben láttam. Ahogy lassan szállt fel ez a köd, rájöttünk egymás hibáira és ezeket nem tudtuk tolerálni egymás iránt. A rá következő évben el is váltak útjaink és nem is találkoztunk többet.


Második exfeleség, Rella Clenopolina Dipozzi [Greco]

Las Vegas-ban töltöttem egy konferencia maratont és ott ismertem meg Rella-t. Én egy bárban szürcsölgettem a kis esti whisky-met, ő pedig ugyanitt dolgozott táncosnőként. Pár nap után meghívtam egy italra, ahogy pedig lenni szokott, beszélgetni kezdtünk. Na meg inni. Még azon az éjszakán feleségül vettem. Másnap már arra keltem, hogy egyrészt újra házas vagyok [ a tudtom nélkül], másrészt iszonyúan fáj a fejem. Eddig azt sem tudtam, hogy fél éjszaka elég egy esküvőre. Az egész nyarat átmulattuk, de nekem vissza kellett térnem Angliába, ő pedig nem akart velem jönni. Így rögtön el is váltunk, de a baráti viszony megmaradt.


Harmadik exfeleség, Malvina Ajna Mattoni [Greco]

Itt, Angliában ismertem meg. A sors fintora, hogy ő is olasz származású volt, így rögtön egy hullámhosszra kerültünk. A sok évnyi szenvedés után úgy éreztem, hogy végre révbe értem. Magtaláltam azt, amit a kerestem: a boldogságot és a nyugalmat. Összeházasodtunk, majd nemsokára megszületette a lányunk, Kyra. Ajna csodálatos anya volt, mindent megtett értünk. Főzött, mosott, takarított, nevelte Kyrát és még gyógyítóként is dolgozott. Egyszerűen fantasztikus nő volt.  Aztán egy napon beütött a krakk. Kitört a háború, Ajna-t pedig a sebesültek ellátására küldték. Ő tette is a dolgát, de egyszer csak hatalmas robbanás következett be, az épület felrobbant. Kevesen élték túl. Ajna nem volt köztük. A halálfalók voltak. Akkor valami meghalt bennem. Megesküdtem, hogy addig nem nyugszom, amíg a bűnösök és társaik nem mennek az Azkabanba.

Leányom, Kyra Lhynette Greco

Az egyetlen drága kincsem, a szemem fénye. Sok ideje boldogít már engem. Sokat foglalkoztam vele,hogy teljesen normális életet tudjak nyújtani neki. Szerintem ez sikerült is. A Roxfortban végig jó tanuló volt, értelmes és okos lánnyá vált az évek során, de végig visszahúzódó maradt. Ezen nem tudtam változtatni. A kedvenc tantárgy a bájitaltan volt, így teljesen logikusan következett, hogy a Plumonbea-ba fog továbbtanulni bájitalmester medimágus szakon. Remekül helyt áll itt is.


Mottóm

"Egy egészséges ember nem kínoz másokat. Általában a megkínzottakból lesznek a kínzók."
"Minden ember, aki úgy érzi, hogy az egyetlen mód, hogy hatalma legyen, az, hogy másokat bántson, szánalomra méltó."


Amortentiám

dohány, alkohol, pergamen


Különös jellegzetességem

Szeretem a pénzt, de nem igazán pazarolom, csak a legfontosabb dolgokat veszem meg. Egyébként nagyon körszakáll párti vagyok, amolyan olasz vonás.


Ami megnyugtat

szivar, valami minőségi alkohol


Ami boldoggá tesz

Nézz feljebb egyel


Ami bosszant

Minden, ami a halálfalókkal összefügg.


Ahol jól érzem magam

szinte bárhol


Hobbim

Szeretek sétálni és szivarozni, emellet bármilyen kutatásban részt veszek, ha kedvem tartja.


Rossz szokásaim

Szivar??!


Titkaim

Van egy pár, de most nem sorolom fel.


Legnagyobb félelmem

Elvesztem Kyra-t.


Ami nélkül nem tudnék élni

szivar, whiskey, Kyra


A családom nekem

érdekes. Ma már csak Kyra tartozik ebbe a körbe.


Ha én nem lennék

erre nem tudok mit válaszolni.


Amit rólam beszélnek

Sok mindent hord össze a bulvár, aminek a fele sem igaz. Egyedül abban találtam igazat, amikor ezt írták: "Akár az élete árán is az Azkabanba küldené az összes  halálfalót.."


Amit szeretek magamban

Határozottság és a keménység, ami leír engem a legjobban. Amit mondtam,  megmondtam alapon parancsolgatok az alattam lévőknek a hierarchia rendszerében. Mindig feltétlen engedelmességet várok el mindenkitől. Nagyon mélyen bele tudok látni az emberekbe, sokszor sikeresen tudok vallatni is ezzel. Nagy akaraterőm van, így a kudarcuk után rövid időn belül fel tudok állni és folytatni a munkámat. Soha nem felejtek, de nem bosszulom meg azonnal. Oda szúrok, ahol a legjobban fáj. Büszke vagyok és karizmatikus. Nagy a koncentrációképességem, érdekes módon tudok több fele is figyelni egyszerre. Imádom a kihívásokat, szeretek vitatkozni és kritizálni, ráadásul mindig győztesként jövök ki belőlük.


Amit utálok magamban

A bosszúállásomat nem sorolnám a pozitív tulajdonságaim felé, még ha az illető meg is érdemelné. Cinikus vagyok és sokszor sértek meg másokat. Sokan titokzatosnak is tartanak, de szerintem csak nem teregetem ki a magánügyemet mindenki elé. Szélsősége is vagyok, de nem vagyok hangulatember. Nem mondanám magam kegyetlennek, de az évek megedzettek. Ma már bármire képes vagyok.


Kinézetem

Közel 180 cm vagyok. A hajam és a szemem is sötétbarna. Drága ruhákban járok, általában a munkához megszokott öltöny+ talár, de néha famert is húzok. A bal kezemen a kedvenc órámat hordom.


Múltam

Egyedüli gyerekként nevelkedtem Olaszországban. Apám már kiskoromban megtanított az illemre és kötelességre. De anya nélkül felnőni nem volt egyszerű dolog. A Roxfortba kerülésemig földeken dolgoztam, mert apám azt akarta, hogy megtanuljam értékelni a kemény munkát és annak gyümölcsét. Az iskolába kerülés újdonság volt számomra, de rögtön sikerült beilleszkednem. Kialakítottam egy baráti kört, amit én vezettem. Mindenki jó képességű diák volt, de azért tudtunk lazulni is. Konkrétan akkor kezdtem el alkalmanként dohányozni és inni. Hamar elröppentek a Roxfortos évek és arra eszméltem, hogy a Plumonbea Kriminálpszichomágusi szakon találtam magam, de apa nélkül maradtam. Az első év utáni nyáron ismertem meg az első feleségemet, akiről már fent is beszéltem. Házasságunk nem tartott tovább pár hónapnál. A maradék két év is gyorsan elmúlott. Munkába álltam a Minisztériumnál és különböző tárgyalásokon vettem részt, amik által rengeteget fejlődtem. A következő évek változatlanul haladtak. Az egyik nyáron újra férj lettem, de az  sem volt komoly, csak hirtelen fellángolás. Visszatérve megsokszorozódtak a tárgyalások, naponta 10-15-ön simán részt vettem. Minden nap éjfél körül kerültem ágyban és másnap reggel 8-től már kezdtem is újra mindent. Egy külsős ügy után komoly sérülésekkel kerültem be a Mungo-ba, ahol megismerkedtem a harmadik feleségemmel, Ajnával. Ő volt a gyógyítóm és sikeresen tette a dolgát. Fél év ismeretség után feleségül kértem, ő pedig igent mondott. A háború a nyakunkon volt, a Minisztériumban még jobban elharapódzott a téboly. Sorra haltak meg emberek, Voldemort felemelkedőben volt. Tettem a dolgomat, de sokszor nem volt egyszerű. Emberi életek felett voltam kénytelen dönteni. Szörnyű egy munka volt, de mégis élveztem. A sok munkámnak meg is volt az eredménye, kineveztek a Wizengamot főmágusának helyettesévé. A lányom, Kyra ezután született, pont a háború kezdete előtt.. Ajna otthon volt vele, amikor behívták, hogy a tetemes mennyiségű sebesültet segítsen ellátni. A háború kitört és az első harcok közepette a Mungo egy része is romba dőlt, pár gyógyító életét vesztette, köztük az én Anjam is. Az értesítés után rögtön a helyszínre siettem. Akkor és ott, ahogy álltam a romba dőlt épület előtt, valami összetört bennem. Megesküdtem, hogy addig üldözöm a halálfalókat, míg az összes nem rohad az Azkabanba. Kyra mellé felvettem egy dajkát, de ha időm engedte én is sokat foglalkoztam vele. A háború lezárása után ez a tervem sikeresnek is mondható volt, mert a nagyobb részük valóban oda is került, ahová való. Csak a leggazdagabbak tudtak szabadlábon védekezni [lásd Malfoy becses familiája]. Én is végig segítettem az auroroknak, a tárgyalásokon is többek szerint nagyon kegyetlen voltam. Én ezt nem vettem észre, de lehet, hogy tényleg a harag és a bosszú vezérelt.2 évvel később beütött a krakk. Ezek a mocskok kiszabadultak onnan. Hogy hogyan sikerült nekik, azt a mai napig senki sem tudja. Hatalmas felháborodás lett volna, ha nem szerveztek volna pártot magukból és a jó ügyért nem kezdtek volna el dolgozni. Pont ők..hát hogyne. Új célt vettem a fejembe. Ha az életembe is kerül, visszajuttatom őket az Azkabanba. Erre megesküszöm.


Ha újrakezdhetném

minden megváltozna


Ha egy napig bármit tehetnék

most is azt teszem


Ha kitörne a háború

harcolnék a világos oldalon


Ha meghalnék

más életben maradna



Playby: Joe Mantegna




Vissza az elejére Go down

Admin

Admin


Davide Joe Greco Empty

Davide Joe Greco EmptyCsüt. Május 21, 2015 5:08 pm



Gratulálunk, házad a Mardekár!






Gratulálunk, fészked a Saltusque!






Gesztenye, egyszarvűszőr, 12 hüvelyk







Státuszod: Wizengamot főmágus helyettese

Vissza az elejére Go down
 

Davide Joe Greco

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Bellatrix Lestrange & Davide Greco

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Memento Mori :: Offtopic :: Karakterek :: GG-