KezdőlapKezdőlap  WeblapWeblap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FRPG toplista
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Pént. Aug. 20, 2021 11:31 pm-kor volt itt.
Testvéroldalunk
Dán kisváros a semmi közepén. Katonai diktatúra. Kitörni készülő botrány.
A Memento Mori testvéroldala. Csatlakozz hozzánk ott is!
Chatbox
Adminok
x elbírálás
x canonok
x pb lista

x csoportok
x archiválás
x pontozás

x karbantartás
x moderálás
x pontozás
Legfrissebb reagok
» Ted
Sebastian & Jonathan Emptyby Andromeda Tonks Csüt. Ápr. 21, 2016 6:49 pm

» Travers & Dolohov
Sebastian & Jonathan Emptyby Alastair Travers Kedd Jan. 12, 2016 12:39 am

» Nathan & Carol
Sebastian & Jonathan Emptyby Caroline Mulciber Vas. Jan. 10, 2016 1:39 am

» Alastair Travers
Sebastian & Jonathan Emptyby Admin Csüt. Jan. 07, 2016 7:43 pm

» Desert Empire
Sebastian & Jonathan Emptyby Vendég Szer. Jan. 06, 2016 6:52 pm

» Skulduggery
Sebastian & Jonathan Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 4:34 pm

» Neminra világa
Sebastian & Jonathan Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 9:51 am

» Evelyne & Aaron
Sebastian & Jonathan Emptyby Evelyne Diggory Szomb. Dec. 19, 2015 5:29 pm

» Lily and James (Potterek)
Sebastian & Jonathan Emptyby Lily Potter Kedd Dec. 15, 2015 12:23 am

» Marl & Oliver
Sebastian & Jonathan Emptyby Oliver McKinnon Hétf. Dec. 14, 2015 9:26 pm

» Mr. Prewett & Mr. Dolohov
Sebastian & Jonathan Emptyby Levin Dolohov Hétf. Dec. 14, 2015 9:04 pm

» Keresett karakterek
Sebastian & Jonathan Emptyby Tyler Whitehorn Pént. Dec. 11, 2015 11:22 pm

» Maisie kapcsolatai
Sebastian & Jonathan Emptyby Maisie Beverly Pént. Dec. 11, 2015 11:07 pm

» Ágas és a többiek
Sebastian & Jonathan Emptyby James Potter Csüt. Dec. 10, 2015 9:16 pm

» McLaggen
Sebastian & Jonathan Emptyby Byron McLaggen Szer. Dec. 09, 2015 7:00 pm

» Brody Amherst kapcsolatai
Sebastian & Jonathan Emptyby Brody Amherst Szer. Dec. 09, 2015 6:42 pm

» Harold & Caspar
Sebastian & Jonathan Emptyby Harold Minchum Szer. Dec. 09, 2015 6:21 pm

» Mr. Minchum
Sebastian & Jonathan Emptyby Harold Minchum Kedd Dec. 08, 2015 11:50 pm

» Jenessa és mások
Sebastian & Jonathan Emptyby Jenessa Mulciber Kedd Dec. 08, 2015 11:36 pm

» Narcissa Malfoy kapcsolatai
Sebastian & Jonathan Emptyby Narcissa Malfoy Hétf. Dec. 07, 2015 12:39 am

» Bellatrix Black Lestrange, meg mindenki más
Sebastian & Jonathan Emptyby Bellatrix Black Lestrange Vas. Dec. 06, 2015 11:26 pm

» Az élő cikesz
Sebastian & Jonathan Emptyby Eliot Makepeace Vas. Dec. 06, 2015 10:26 pm

» Dominic H. Linwood
Sebastian & Jonathan Emptyby Dominic Linwood Vas. Dec. 06, 2015 9:22 pm

» Tyler hates cats
Sebastian & Jonathan Emptyby Tyler Whitehorn Vas. Dec. 06, 2015 5:55 pm

» Tyler Whitehorn
Sebastian & Jonathan Emptyby Admin Vas. Dec. 06, 2015 1:17 am

» Gwenog & Oliver
Sebastian & Jonathan Emptyby Oliver McKinnon Szomb. Dec. 05, 2015 12:45 pm

» Lucius & Levin - 1981
Sebastian & Jonathan Emptyby Levin Dolohov Szomb. Dec. 05, 2015 12:32 pm

» Vanessa & Jamie & Caradoc
Sebastian & Jonathan Emptyby Vanessa Dearborn Pént. Dec. 04, 2015 10:55 pm

» ★ Carol
Sebastian & Jonathan Emptyby Caroline Mulciber Csüt. Dec. 03, 2015 2:23 pm

» Caradoc Dearborn kapcsolatai
Sebastian & Jonathan Emptyby Caradoc Dearborn Kedd Dec. 01, 2015 6:50 pm

» Kapcsolatok
Sebastian & Jonathan Emptyby Admin Kedd Dec. 01, 2015 5:08 pm

» Perselus Tobias Piton
Sebastian & Jonathan Emptyby Perselus T. Piton Kedd Dec. 01, 2015 1:25 pm

» The Age Of The Marauders
Sebastian & Jonathan Emptyby Marlene P. McKinnon Hétf. Nov. 30, 2015 5:00 pm

» Marlene P. McKinnon
Sebastian & Jonathan Emptyby Admin Hétf. Nov. 30, 2015 3:51 pm

» Caspar & Gwenog
Sebastian & Jonathan Emptyby Caspar Whitehorn Vas. Nov. 29, 2015 12:35 am

» Oliver McKinnon
Sebastian & Jonathan Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:18 pm

» Nathan Winslow
Sebastian & Jonathan Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:16 pm

» Fabian Prewett
Sebastian & Jonathan Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 3:53 pm

» Vanessa Dearborn
Sebastian & Jonathan Emptyby Admin Hétf. Nov. 23, 2015 11:49 pm

» Jenessa & Theo
Sebastian & Jonathan Emptyby Jenessa Mulciber Pént. Nov. 20, 2015 2:40 pm


Megosztás
 

 Sebastian & Jonathan

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Jonathan Mulciber

Jonathan Mulciber

Vér : aranyvérű
Kor : 32
Csillagjegy : Oroszlán
Státusz : Varázslény-felügyeleti Főosztály vezetője
Ház : Mardekár
Fészek : Monticola
Párt : MM
Oldal : sötét
Családi állapot : házas
Karakterlap : Fotóalbum
Zene : Bang, bang from the closet walls,
The schoolhouse halls,
The shotgun's loaded.
Push me and I'll push back.
I'm done asking, I demand.

Walpurgis Lovagja

Sebastian & Jonathan Empty

Sebastian & Jonathan EmptySzomb. Szept. 26, 2015 1:51 pm




Sebastian és Jonathan

A Gödör nevű kétes hírű kocsma már a halálfalók felemelkedése előtt is a törzshelyünkként funkcionált. Fiatalként ide jártunk inni a hétvégéken, szilveszterkor és a születésnapokon. A szórakozóhely kifejezés erős túlzás lett volna erre a helyre, de kocsmaként remekül megállta a helyét. Egy alacsony mennyezetű pincehelyiség volt hideg téglafalakkal és egyszerű, fa bútorokkal - semmi felesleges giccs. Az italkínálat ellenben messze verte még az Abszol út elit helyeit is, mind mennyiségben, mind minőségben. Persze meg lehetett találni itt is az egygalleonos boros kólát is, de a betévedő a legjobb évjáratú borok és kiváló minőségű whiskyk közül is rendelhetett, ha úgy tartotta kedve. Utóbbiaknak nyilván el is kérték az árát...
Néhány nappal ezelőtt összefutottam a Minisztériumban Sebastian Yaxley-vel, akivel ezúttal nem merült ki a társalgásunk egy rövid üdvözlésben. Ő többnyire szorgalmasan dolgozott, én pedig... nos... úgy tettem, mintha dolgoznék. Váltottunk néhány szót, politizáltunk egy kicsit, majd végül megegyeztünk, hogy a napokban sort kéne keríteni egy találkozóra nyugodtabb körülmények között. Erre ezen a pénteken sikerült időt szánnunk, nem is volt kérdéses, hogy a Gödörbe fogunk beülni. Máshol még a falnak is füle volt manapság, ahogy azt mondani szokás, itt viszont az sem érdekelt volna senkit, ha világuralmi törekvéseinkről vagy egy terrortámadás részletes tervéről kezdünk diskurálni. Kiszolgáltak minket, fizettünk és innentől kezdve senki nem foglalkozott a jelenlétünkkel.
Egy fal menti, kétszemélyes asztalnál foglaltunk helyet egymással szemben. Lángnyelv whiskyt kértem magamnak, amióta közelebbi ismeretségbe kerültem az alkoholos italokkal, ez vált a kedvencemmé. Finom, pont tökéletes százalékban található meg benne az alkohol és kellően drága ahhoz, hogy az ember büszkén tarthassa a kezében a poharat. Az ide olykor betévedő csavargók feltehetően nem rendeltek volna ilyet...
- Ez a hely nem változott semmit - ingattam a fejem. - Mikor elkezdtünk ide járni, akkor is pont ugyanilyen volt. Azért jó belegondolni, hogy van, ami változatlan...
Bárhogy is néztük, manapság sokunk élete fenekestül felfordult. Régi bajtársak, családtagok kerültek Azkabanba, majd szabadultak ki. A Sötét Nagyúr végleg elbukott, Prewett pedig kiskakasként uralkodott azon a szemétdombon, amelyet most Mágiaügyi Minisztériumnak neveztünk. A halálfalók feloszlottak a közhiedelem szerint, de valójában csak új köntösbe bújtak és Walpurgis Lovagjai néven éltek tovább. Új vezetőket kaptunk, a céljaink is megváltoztak, de az eszme nagyrészt megmaradt. Az MM sem változott sokat, csupán azt a látszatot keltettük, hogy az emberi jó és az erkölcs oltára előtt leborulva tevékenykedünk a politikai életben. Viccnek is rossz... Lestrange-nek és Dolohovnak a bukásunk óta más sem kattogott a fejében, csak a bosszú. Néha arra gondoltam, hogy ez talán jobban érdekli őket a tényleges hatalomnál is. Ki tudja, a helyükben lehet engem is ez éltetett volna...

Vissza az elejére Go down

Sebastian Yaxley

Sebastian Yaxley

Vér : aranyvérű
Kor : 30
Csillagjegy : Skorpió
Státusz : MM propagandafelelőse
Párt : MM
Oldal : sötét
Családi állapot : Egyedülálló - fogjuk rá.

Sebastian & Jonathan Empty

Sebastian & Jonathan EmptyVas. Szept. 27, 2015 4:54 pm


Friendship is like whisky;
the older, the better.


»Jonathan részére




Nem mondhatnám, hogy különösen leterhelt volna a munkám, habár az utóbbi időben nagyobb feladatok hárultak rám, mint korábban. Az MM jó úton haladt a választók bizalma felé, célirányos és aprólékos volt a párt programja, azonban még korán lett volna ahhoz, hogy elkönyveljük a sikert; még jelentékeny munka vár ránk, mire az MM a régi fényében tündökölhet majd. Nos, mindez szép és jó, de egyben azt is jelentette, hogy nem lógathattam a lábam a legnagyobb nyugalomban. Napjaim jó részét a Minisztériumban töltöttem, találkozóim Nucleus bácsival és a párt különböző tisztségviselőivel megszaporodtak – összességében véve szorgalmasan munkálkodtam azon, hogy a párt arculatát a megfelelő színekbe öltöztessem, és feljebb segítsem az MM-et a népszerűségi listákon.

Nagy szerencse, hogy mindez inkább csak komplikáltan hangzik, azonban igazság szerint nem takar mást, mint hogy a munkaidőmben egynéhány emberrel eldiskurálgatok, másokat igyekszem így vagy úgy megfűzni és diszkréten terelgetni, azonkívül egy beosztottamnak utasításokat osztogatok, hogy ő az alatta állóknak kioszthassa a feladatokat, amiket majd – amint elkészültek – megkritizálhatok. Úgy is mondhatni, hogy értelmi szerzőként a munka oroszlánrészével csak úgy kerültem kapcsolatba, hogy azt én akasztottam mások – tegyük hozzá: kevésbé tehetséges emberek - nyakába.

Szórakozásra természetesen így is jutott időm, habár általában két típusba lehetett sorolni ezeket az alkalmakat: vagy Rosie-val (esetleg más nőkkel) múlattam az időt, vagy olyan emberek társaságát kerestem, akikkel a munkám miatt is érdemes volt jó viszonyt ápolnom. Szinte az idejére sem emlékeztem már, hogy utoljára mikor ittunk együtt Jonathan-nel a régi törzshelyünkön, a Gödörben. Valamiképpen mindig elkerültük egymást, általában a Minisztériumban is csak futtában váltottunk pár szót; néhány nappal ezelőtt azonban megegyeztünk, hogy felújítjuk a Gödörben eltöltött péntek esték szokását.

Nem volt véletlen, hogy ez a kocsma vált a törzshelyünkké; nyugodt hely volt, kellőképpen magas színvonalú és árfekvésű italokkal a választéklistán. (Más kérdés, hogy e téren elég kétarcú volt a kocsma, így nem csupán a vastagtárcájúaknak kínált megfelelő szórakozást.)
Miután elfoglaltunk egy körasztalt, melynek egyszerű polírozott falapját semmi sem díszítette, és finom anyagú zakómat a szék háttámlájára akasztottam, egy straight bourbon whiskyre adtam le a rendelésem. Szerettem a különleges, cifra italokat – akkor is, ha ez a cifraság leginkább csak a dolog nevében mutatkozott meg.  

- Kár is lett volna egy ilyen kellemes hangulatú helyért – erősítettem meg Jonathan szavait, noha természetesen kiértettem belőlük az általánosabb tartalmat is. Bizonyos nézőpontból a világ nagyot fordult az elmúlt években, átéltük a leghatalmasabb sötét varázsló uralmának időszakát, egy háborút, láttuk Voldemort bukását, aztán átvészeltük a meghurcoltatásokat is. Más szemszögből azonban mintha körben járnánk; majdhogynem ott tartunk, ahol Voldemort feltűnésekor, terjedni kezdenek az eszmék, erősödnek az eszmék hívei, a feszültség pedig nőttön-nő. Viszont az teljesen biztos, hogy bárhonnan is nézzük, az én életem nem sokat változott. Nesze neked változás.

- Azért mi sem változtunk sokat, vagy tévedek? – görbült lassú mosoly ajkam szegletébe. Erősen kételkedtem benne, hogy Jonathan lecserélte volna régi kedvteléseit, és tisztességes átlagpolgárrá alakult volna az elmúlt években. (Mondjuk, az MM valami hasonlóra törekszik; manapság olyan jótékonykodó mintapolgárok vagyunk, amilyen könyörtelen bűnözők voltunk egykor.)





Vissza az elejére Go down
 

Sebastian & Jonathan

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Sebastian Yaxley
» Amelia & Sebastian
» Jenessa & Jonathan
» Jonathan & Bellatrix
» Jonathan & Jenessa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Memento Mori :: Közterek :: Zsebpiszok köz-