KezdőlapKezdőlap  WeblapWeblap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FRPG toplista
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Pént. Aug. 20, 2021 11:31 pm-kor volt itt.
Testvéroldalunk
Dán kisváros a semmi közepén. Katonai diktatúra. Kitörni készülő botrány.
A Memento Mori testvéroldala. Csatlakozz hozzánk ott is!
Chatbox
Adminok
x elbírálás
x canonok
x pb lista

x csoportok
x archiválás
x pontozás

x karbantartás
x moderálás
x pontozás
Legfrissebb reagok
» Ted
Amycus A. Carrow Emptyby Andromeda Tonks Csüt. Ápr. 21, 2016 6:49 pm

» Travers & Dolohov
Amycus A. Carrow Emptyby Alastair Travers Kedd Jan. 12, 2016 12:39 am

» Nathan & Carol
Amycus A. Carrow Emptyby Caroline Mulciber Vas. Jan. 10, 2016 1:39 am

» Alastair Travers
Amycus A. Carrow Emptyby Admin Csüt. Jan. 07, 2016 7:43 pm

» Desert Empire
Amycus A. Carrow Emptyby Vendég Szer. Jan. 06, 2016 6:52 pm

» Skulduggery
Amycus A. Carrow Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 4:34 pm

» Neminra világa
Amycus A. Carrow Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 9:51 am

» Evelyne & Aaron
Amycus A. Carrow Emptyby Evelyne Diggory Szomb. Dec. 19, 2015 5:29 pm

» Lily and James (Potterek)
Amycus A. Carrow Emptyby Lily Potter Kedd Dec. 15, 2015 12:23 am

» Marl & Oliver
Amycus A. Carrow Emptyby Oliver McKinnon Hétf. Dec. 14, 2015 9:26 pm

» Mr. Prewett & Mr. Dolohov
Amycus A. Carrow Emptyby Levin Dolohov Hétf. Dec. 14, 2015 9:04 pm

» Keresett karakterek
Amycus A. Carrow Emptyby Tyler Whitehorn Pént. Dec. 11, 2015 11:22 pm

» Maisie kapcsolatai
Amycus A. Carrow Emptyby Maisie Beverly Pént. Dec. 11, 2015 11:07 pm

» Ágas és a többiek
Amycus A. Carrow Emptyby James Potter Csüt. Dec. 10, 2015 9:16 pm

» McLaggen
Amycus A. Carrow Emptyby Byron McLaggen Szer. Dec. 09, 2015 7:00 pm

» Brody Amherst kapcsolatai
Amycus A. Carrow Emptyby Brody Amherst Szer. Dec. 09, 2015 6:42 pm

» Harold & Caspar
Amycus A. Carrow Emptyby Harold Minchum Szer. Dec. 09, 2015 6:21 pm

» Mr. Minchum
Amycus A. Carrow Emptyby Harold Minchum Kedd Dec. 08, 2015 11:50 pm

» Jenessa és mások
Amycus A. Carrow Emptyby Jenessa Mulciber Kedd Dec. 08, 2015 11:36 pm

» Narcissa Malfoy kapcsolatai
Amycus A. Carrow Emptyby Narcissa Malfoy Hétf. Dec. 07, 2015 12:39 am

» Bellatrix Black Lestrange, meg mindenki más
Amycus A. Carrow Emptyby Bellatrix Black Lestrange Vas. Dec. 06, 2015 11:26 pm

» Az élő cikesz
Amycus A. Carrow Emptyby Eliot Makepeace Vas. Dec. 06, 2015 10:26 pm

» Dominic H. Linwood
Amycus A. Carrow Emptyby Dominic Linwood Vas. Dec. 06, 2015 9:22 pm

» Tyler hates cats
Amycus A. Carrow Emptyby Tyler Whitehorn Vas. Dec. 06, 2015 5:55 pm

» Tyler Whitehorn
Amycus A. Carrow Emptyby Admin Vas. Dec. 06, 2015 1:17 am

» Gwenog & Oliver
Amycus A. Carrow Emptyby Oliver McKinnon Szomb. Dec. 05, 2015 12:45 pm

» Lucius & Levin - 1981
Amycus A. Carrow Emptyby Levin Dolohov Szomb. Dec. 05, 2015 12:32 pm

» Vanessa & Jamie & Caradoc
Amycus A. Carrow Emptyby Vanessa Dearborn Pént. Dec. 04, 2015 10:55 pm

» ★ Carol
Amycus A. Carrow Emptyby Caroline Mulciber Csüt. Dec. 03, 2015 2:23 pm

» Caradoc Dearborn kapcsolatai
Amycus A. Carrow Emptyby Caradoc Dearborn Kedd Dec. 01, 2015 6:50 pm

» Kapcsolatok
Amycus A. Carrow Emptyby Admin Kedd Dec. 01, 2015 5:08 pm

» Perselus Tobias Piton
Amycus A. Carrow Emptyby Perselus T. Piton Kedd Dec. 01, 2015 1:25 pm

» The Age Of The Marauders
Amycus A. Carrow Emptyby Marlene P. McKinnon Hétf. Nov. 30, 2015 5:00 pm

» Marlene P. McKinnon
Amycus A. Carrow Emptyby Admin Hétf. Nov. 30, 2015 3:51 pm

» Caspar & Gwenog
Amycus A. Carrow Emptyby Caspar Whitehorn Vas. Nov. 29, 2015 12:35 am

» Oliver McKinnon
Amycus A. Carrow Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:18 pm

» Nathan Winslow
Amycus A. Carrow Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:16 pm

» Fabian Prewett
Amycus A. Carrow Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 3:53 pm

» Vanessa Dearborn
Amycus A. Carrow Emptyby Admin Hétf. Nov. 23, 2015 11:49 pm

» Jenessa & Theo
Amycus A. Carrow Emptyby Jenessa Mulciber Pént. Nov. 20, 2015 2:40 pm


Megosztás
 

 Amycus A. Carrow

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Amycus Carrow

Amycus Carrow

Vér : aranyvérű
Kor : 35
Csillagjegy : Halak
Státusz : Legendás lények gondozása tanár
Ház : Hollóhát
Fészek : Monticola
Párt : MM
Oldal : sötét
Családi állapot : házas
Karakterlap : Amycus A. Carrow 10186720bird2_www.kepfeltoltes.hu_
Zene : Amycus A. Carrow Bird3_www.kepfeltoltes.hu_

Amycus A. Carrow Empty

Amycus A. Carrow EmptyHétf. Május 11, 2015 1:11 pm



Amycus Archibald Carrow




Becenevem:
Amycus

Nemem:
férfi

Korom:
35 év

Születési évem:
1950

Csillagjegyem:
Halak

Végzettségem:
Roxfort, Plumonbea Általános Lénygondozói Szak

Munkahelyem:
Roxfort, Legendás Lények Gondozása

Státuszom:
HAGYD ÜRESEN

Házam:
HAGYD ÜRESEN

Fészkem:
HAGYD ÜRESEN

Politikai elkötelezettségem:
MM

Oldalam:
sötét

Családi állapotom:
házas

Patrónusom:
zöld küllő

Pálcám:
HAGYD ÜRESEN


Vérem

arany


Édesapám, Archibald Hector Carrow

Négy éves voltam, mikor öngyilkos lett.


Édesanyám, Felicity Jane Carrow

Négy éves voltam, mikor apám végzett vele.

Nagynéném, Edwina Blythe Fawley

Apánk nővére, korán megözvegyült. A szüleink halála után hozzá kerültünk Alectoval, bár ő nem fogadott minket szívesen. Retteget mindentől. Csak egyesével szedhettük a lépcsőfokokat, nehogy kitörjük a nyakunkat. Nem lehetett fűteni a házban, nehogy a kandallótól lángra kapjon az épület. Csak hidegen ehettük a levest, nehogy leforrázzuk magunkat. Nem mehettünk ki a kertbe, mert odakint sok betegséget lehetett összeszedni. Ha valaki megfázott, azt karanténba kellett helyezni, még annyira sem mozdulhatott ki a szobájából, mint máskor. Ha valaki felidegesítette, hisztérikus rohamot kapott. Nem engedett be senkit a házába, nehogy kirabolják és megöljék. Nem mert emberek közé menni, a King’s Crosst is egyedül látogattuk meg. Pánikrohamot kapott, ha valami nem az elképzelései szerint zajlott.
Fogalmam sincs, mitől lett ilyen. De sajnálom őt. Valami öröklődik a családban generációk óta.


Nővérem, Alecto Felicity

Egy évvel idősebb nálam, egyszerre kerültünk a nagynénénk gyámsága alá. Ő volt az egyetlen támaszom és most is ő az egyetlen. Nem tudom, mihez kezdenék nélküle. Ő vigyázott rám kisgyerekként, kamaszként és most is. Kettőnk közül mindig is ő volt a határozottabb, céltudatosabb és gyakorlatiasabb, ő mindig tudta, hogy mit kell tenni. Anyánk helyett gondoskodott rólam, korán fel kellett nőnie. Egészen a Roxfortba kerülésünkig elválaszthatatlanok voltunk, ott azonban hatalmas szakadék keletkezett kettőnk között. Őt mindenki szerette, engem senki. Hosszú évekre megromlott a kapcsolatunk, de az iskola után mindent átértékelt. Azóta újból számíthatunk egymásra, főleg én rá. Mindig meghallgat, tud mindenről, ami velem történt és történik. Néha úgy érzem, hatalmas teher lehetek neki, de ő ezt nem érzékelteti velem. Az egyik legfontosabb ember az életemben.


Feleségem, Ophelia Daphne

Nem ismerem őt és valószínűleg sosem fogom ismerni. Nyilvánvalóan nem szeret engem, és bár én sem úgy tekintek rá, mégsem gyűlölöm. Nincs rá okom, nem ártott nekem. Azt hiszem, ő mégis tiszta szívéből utál engem, pedig nem érzem úgy, hogy rászolgáltam volna. Sosem bántottam őt, sem fizikailag, sem szóval.
Nem tudok róla túl sokat mondani.


Fiam, Charles Amycus Carrow

Mit is mondhatnék? Charlie minden szülő álma, okos, illedelmes fiú, aki mindig tudja mi a dolga. Nincsenek összezördüléseink és mindenkivel remekül kijön a családban. Furcsa, hogy nincs olyan szoros kapcsolata az ikertestvérével, Belvinával, mint ahogy ezt más ikreknél megfigyeltem. Imádom a fiamat és büszke vagyok rá.


Leányom, Belvina Violet Carrow

Tizenöt éves, akárcsak a fiam, Charles. Nem töltünk együtt annyi időt, mint a testvérével, hiszen lányként már nem az én társaságomra vágyik, de azért igyekszem figyelemmel követni az élete minden eseményét. Okos, megbízható lány, egy rossz szavam se lehet rá.


Mottóm

A viharnak is fáj a csend, azért dörög.


Amortentiám

eső utáni avar, csipkebogyó, gyümölcstea


Különös jellegzetességem

Gyakran fáj a fejem.


Ami megnyugtat

eső, természet, festészet


Ami boldoggá tesz

Ezt már kérdezted az előbb is.


Ami bosszant

Ha valaki azt gondolja, a segítségére szorulok, pedig valójában nem. Sokan hiszik ezt.


Ahol jól érzem magam

természet közelben, otthon


Hobbim

Növény-és állatgondozás, ezen kívül pedig kedvelem a kubista és szürrealista festészetet. A kedvenc festőim Picasso, Modigliani, Braque, Dalí és Frida Kahlo.


Rossz szokásaim

sokak szerint feledékeny vagyok


Titkaim

Nem tudok titkot tartani. Nincsenek.


Legnagyobb félelmem

bezártság, rettegek a szűk helyektől


Ami nélkül nem tudnék élni

nyílt terek


A családom nekem

egy ajándék


Ha én nem lennék

senkinek sem tűnne fel


Amit rólam beszélnek

furcsának tartanak. A maga módján mindenki különc.


Amit szeretek magamban

Huh, fogós kérdés…


Amit utálok magamban

Nehezen igazodom ki az emberi kapcsolatokban. Nem nyitok mások felé, jobban szeretek magamba gubózni. Egyszerűen nem értem a körülöttem élőket, nem tudok velük mit kezdeni. Ez talán az én hibám, talán nem.


Kinézetem

Átlagos magasságú vagyok, szintén átlagos testalkattal. A hajam barna, általában hátratúrom, így zavar a legkevésbé. Szemszínem kék, állítólag édesapámtól örököltem. Az arcomon van egy alig látható heg, ezt még gyerekként szereztem.


Múltam

A skizofrénia, szkizofrénia vagy hasadásos elmezavar olyan kóros mentális állapot, amelyet a mentális folyamatok összeomlása, a gondolatok, érzések és cselekedetek közötti összhang felbomlása, rossz érzelmi alkalmazkodás, érzékcsalódások és téveszmék jellemeznek.
A skizofrénia elnevezés a görög eredetű szkhizein (σχίζειν), „hasadás” és phrén, phren- (φρήν, φρεν-), „elme” szavakból ered. A skizofrénia nem jelent „tudathasadást” vagy „többszörös személyiségzavart” (ezeket manapság disszociatív személyiségzavarnak is nevezik), és gyakran össze is keverik a két betegséget. A kifejezés a betegség jellegzetes megjelenési formájának következtében inkább azt jelenti, hogy „hasadt a szellemi funkció”.
A skizofrénia úgynevezett spektrumbetegség, betegségcsoport, amelynek leggyakoribb megnyilvánulási formái az akusztikus hallucinációk, paranoid vagy bizarr téveszmék, illetve dezorganizált (rendezetlen) beszéd és gondolkodás. Ezekhez gyakran társulnak jelentős szociális és foglalkozási zavarok is. A skizofrénia rendszerint fázisokban kialakuló betegség, tünetei leggyakrabban a fiatal felnőttkorban jelentkeznek (férfiak esetén 15–25 éves korban, nők esetében 25–35 éves korban jellemző), a betegek 20–40%-ánál a serdülőkor táján jelentkezhet, de kiala¬kulhat későbbi életkorban is.
A személyiség szétesése néha lassan alakul ki, máskor viszont hirtelen, heves zavarodottsággal, érzelmi nyugtalansággal kezdődik. Gyakori az asszociációk felbomlása, az önmagukban értelmes, de összefüggésükben értelmetlen szavak használata. Sokszor jelentkeznek vo¬natkoztatási és üldöztetési téveszmék, észlelési és koncentrációs zavarok, (elsősorban akusztikus) hallucinációk, bizarr motoros aktivitások. Az érzelmi eltompulás mögött belső nyugtalanság feszül, amely olykor dührohamok formájában tör a felszínre.
Megfigyelések szerint a genetikai tényezők, a gyermekkori környezeti tényezők (családi stresszek, traumák), neurobiológiai változások, valamint pszichológiai és szociális folyamatok fontos hozzájáruló tényezők, néhány rekreációs vagy receptre kapható gyógyszer előidézheti vagy súlyosbíthatja a tüneteket.
Gondolkodás: betegségbelátás nincs. A logikus gondolkodás zavara: az ok-okozati összefüggések, a célképzetek megszűnése, inkoherens, laza képzettársítás. A gondolkodási folyamat elakadása, elsivárosodása, beszűkülése, az absztrakciós képesség csökkenése.
Doxazmák (téveszmék): olyan megingathatatlan téves gondolatok vagy hit, ami nem magyarázható a kulturális környezeti hatásokkal. Esetenként idővel egyre jobban kidolgozottá válhatnak, és téveszmerendszerek jöhetnek létre. Tipikus téveszmék: perzekutoros; vonatkoztatásos; grandiózus; bűnösségi; hipochondriás; nihilisztikus; religiózus; miszidentifikáció; féltékenységi; szexuális/amorózus; diszmorfofóbia; befolyásoltság-érzés (a szabad cselekvés érzésének elvesztése); gondolatelvonás, gondolatbeültetés, gondolatsugárzás, a saját gondolatok elidegenedése (a személy külsőnek érzi azokat). Attól függően, hogy a hangulat befolyásolja-e a doxazmák tartalmát, megkülönböztetünk holotím és heterotím doxazmákat. Utóbbinál a téveszmék és a hallucinációk nincsenek összefüggésben az aktuális érzelmi állapottal, és ebben az esetben a viselkedés is nagyon ellentmondásos lehet.
Érzékelés: általánosságban jellemző, hogy a realitásészlelés nem megfelelő. Gyakoriak a hallucinációk; leginkább akusztikus, ezen belül is főként beszédhangok észlelése, melyek gyakran irányító jellegűek. A vizuális hallucinációk (ezek leggyakrabban vallásos jellegűek) a normál észleléstől eltérőek lehetnek (például fekete-fehérek). Gyakori még a saját testtel kapcsolatos hallucináció is, furcsa, testen belüli folyamatok téves érzékelése. A szag-, íz- és tapintásos hallucinációk viszonylag ritkák. Egyéb rendellenes érzések: deperszonalizáció (saját személyiségét, testét vagy testrészét idegennek, megváltozottnak éli meg), derealizáció (elidegenülés a valóságtól).
A skizofrénia nem egységes kórkép és a betegség tünetei sokfélék, nem mind egyszerre fordulnak elő, hanem különböző kombinációkban.


Alecto becsukta a könyvet.
Bánatos tekintettel nézett az öccsére. Miért pont ő?


Ha újrakezdhetném

De hát az lehetetlen!


Ha egy napig bármit tehetnék

egymagamban lennék


Ha kitörne a háború

valahol mindig háború van


Ha meghalnék

azt szeretném, ha vízparton vagy az erdő közelében temetnének el



Playby: Gaspard Ulliel




Vissza az elejére Go down

Admin

Admin


Amycus A. Carrow Empty

Amycus A. Carrow EmptyVas. Jún. 07, 2015 5:22 pm



Gratulálunk, házad a Hollóhát!






Gratulálunk, fészked a Monticola!







Gesztenye, sárkányszívizomhúr, 12 hüvelyk







Státuszod: Legendás lények gondozása tanár

Vissza az elejére Go down
 

Amycus A. Carrow

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Ophelia Daphne Greengrass Carrow
» Leo & Amycus
» Amycus & Daphne

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Memento Mori :: Offtopic :: Karakterek :: MM-