KezdőlapKezdőlap  WeblapWeblap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FRPG toplista
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Pént. Aug. 20, 2021 11:31 pm-kor volt itt.
Testvéroldalunk
Dán kisváros a semmi közepén. Katonai diktatúra. Kitörni készülő botrány.
A Memento Mori testvéroldala. Csatlakozz hozzánk ott is!
Chatbox
Adminok
x elbírálás
x canonok
x pb lista

x csoportok
x archiválás
x pontozás

x karbantartás
x moderálás
x pontozás
Legfrissebb reagok
» Ted
Adam Dawlish Emptyby Andromeda Tonks Csüt. Ápr. 21, 2016 6:49 pm

» Travers & Dolohov
Adam Dawlish Emptyby Alastair Travers Kedd Jan. 12, 2016 12:39 am

» Nathan & Carol
Adam Dawlish Emptyby Caroline Mulciber Vas. Jan. 10, 2016 1:39 am

» Alastair Travers
Adam Dawlish Emptyby Admin Csüt. Jan. 07, 2016 7:43 pm

» Desert Empire
Adam Dawlish Emptyby Vendég Szer. Jan. 06, 2016 6:52 pm

» Skulduggery
Adam Dawlish Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 4:34 pm

» Neminra világa
Adam Dawlish Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 9:51 am

» Evelyne & Aaron
Adam Dawlish Emptyby Evelyne Diggory Szomb. Dec. 19, 2015 5:29 pm

» Lily and James (Potterek)
Adam Dawlish Emptyby Lily Potter Kedd Dec. 15, 2015 12:23 am

» Marl & Oliver
Adam Dawlish Emptyby Oliver McKinnon Hétf. Dec. 14, 2015 9:26 pm

» Mr. Prewett & Mr. Dolohov
Adam Dawlish Emptyby Levin Dolohov Hétf. Dec. 14, 2015 9:04 pm

» Keresett karakterek
Adam Dawlish Emptyby Tyler Whitehorn Pént. Dec. 11, 2015 11:22 pm

» Maisie kapcsolatai
Adam Dawlish Emptyby Maisie Beverly Pént. Dec. 11, 2015 11:07 pm

» Ágas és a többiek
Adam Dawlish Emptyby James Potter Csüt. Dec. 10, 2015 9:16 pm

» McLaggen
Adam Dawlish Emptyby Byron McLaggen Szer. Dec. 09, 2015 7:00 pm

» Brody Amherst kapcsolatai
Adam Dawlish Emptyby Brody Amherst Szer. Dec. 09, 2015 6:42 pm

» Harold & Caspar
Adam Dawlish Emptyby Harold Minchum Szer. Dec. 09, 2015 6:21 pm

» Mr. Minchum
Adam Dawlish Emptyby Harold Minchum Kedd Dec. 08, 2015 11:50 pm

» Jenessa és mások
Adam Dawlish Emptyby Jenessa Mulciber Kedd Dec. 08, 2015 11:36 pm

» Narcissa Malfoy kapcsolatai
Adam Dawlish Emptyby Narcissa Malfoy Hétf. Dec. 07, 2015 12:39 am

» Bellatrix Black Lestrange, meg mindenki más
Adam Dawlish Emptyby Bellatrix Black Lestrange Vas. Dec. 06, 2015 11:26 pm

» Az élő cikesz
Adam Dawlish Emptyby Eliot Makepeace Vas. Dec. 06, 2015 10:26 pm

» Dominic H. Linwood
Adam Dawlish Emptyby Dominic Linwood Vas. Dec. 06, 2015 9:22 pm

» Tyler hates cats
Adam Dawlish Emptyby Tyler Whitehorn Vas. Dec. 06, 2015 5:55 pm

» Tyler Whitehorn
Adam Dawlish Emptyby Admin Vas. Dec. 06, 2015 1:17 am

» Gwenog & Oliver
Adam Dawlish Emptyby Oliver McKinnon Szomb. Dec. 05, 2015 12:45 pm

» Lucius & Levin - 1981
Adam Dawlish Emptyby Levin Dolohov Szomb. Dec. 05, 2015 12:32 pm

» Vanessa & Jamie & Caradoc
Adam Dawlish Emptyby Vanessa Dearborn Pént. Dec. 04, 2015 10:55 pm

» ★ Carol
Adam Dawlish Emptyby Caroline Mulciber Csüt. Dec. 03, 2015 2:23 pm

» Caradoc Dearborn kapcsolatai
Adam Dawlish Emptyby Caradoc Dearborn Kedd Dec. 01, 2015 6:50 pm

» Kapcsolatok
Adam Dawlish Emptyby Admin Kedd Dec. 01, 2015 5:08 pm

» Perselus Tobias Piton
Adam Dawlish Emptyby Perselus T. Piton Kedd Dec. 01, 2015 1:25 pm

» The Age Of The Marauders
Adam Dawlish Emptyby Marlene P. McKinnon Hétf. Nov. 30, 2015 5:00 pm

» Marlene P. McKinnon
Adam Dawlish Emptyby Admin Hétf. Nov. 30, 2015 3:51 pm

» Caspar & Gwenog
Adam Dawlish Emptyby Caspar Whitehorn Vas. Nov. 29, 2015 12:35 am

» Oliver McKinnon
Adam Dawlish Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:18 pm

» Nathan Winslow
Adam Dawlish Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:16 pm

» Fabian Prewett
Adam Dawlish Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 3:53 pm

» Vanessa Dearborn
Adam Dawlish Emptyby Admin Hétf. Nov. 23, 2015 11:49 pm

» Jenessa & Theo
Adam Dawlish Emptyby Jenessa Mulciber Pént. Nov. 20, 2015 2:40 pm


Megosztás
 

 Adam Dawlish

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Adam Dawlish

Adam Dawlish

Vér : félvér
Kor : 16
Csillagjegy : Skorpió
Státusz : Hatodik évfolyamos diák, Metamorf frontembere
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Tales from another broken home
Zene : We are the kids of war and peace

Adam Dawlish Empty

Adam Dawlish EmptyVas. Ápr. 12, 2015 4:27 pm



Adam Dawlish




Becenevem:
Adam

Nemem:
férfi

Korom:
16 év

Születési évem:
1969

Csillagjegyem:
Skorpió

Iskolám:
Roxfort Boszorkány-és Varázslóképző Szakiskola

Évfolyamom:
hatodik

Státuszom:
HAGYD ÜRESEN

Házam:
HAGYD ÜRESEN

Fészkem:
-

Politikai elkötelezettségem:
GG

Oldalam:
világos

Családi állapotom:
egyedülálló

Patrónusom:
dobermann

Pálcám:
HAGYD ÜRESEN


Vérem

félvér


Édesapám, John Dawlish

Az én egyetlen, drága auror apukám, aki rühell engem, mint a szart. Ez van, nem lehet mindenki olyan tökéletes, mint ő és az anyám, sajnálom, hogy ilyen elfuserált lettem. Persze ezen nem is kéne csodálkoznia, jó, ha eddigi tizenhat évem alatt akár öt percet is szánt rám a drága idejéből. Akkor is csak kritizálni tudott. Miért nem tanulok rendesen, mit képzelek magamról, hogy teletetováltattam a karom, hogyan hozhatok rá ekkora szégyent, tegyem el azt a rohadt gitárt, miért vagyok már megint részeg, mi lesz így belőlem… Nem is tudom, hallottam-e már tőle mást.
Anyámmal válni terveznek.


Édesanyám, Jodi Dawlish

A tökéletesség mintaképe. Kiváló háziasszony, folyton mosolyog, imádja a férjét és a gyerekeit, a kollégáinak egy rossz szava sincsen rá. Aha, kár, hogy ez csak kifelé működik. Világ életében csak a saját eget rengető problémái foglalkoztatták, amiket természetesen a környezete nyakába is varr minden egyes alkalommal. Imád panaszkodni, de a problémáit megoldani… na, az már nem megy. Apám évek óta csalja, tök nyilvánvaló az egész, ő mégis inkább szemet huny felette. Nagyjából. Azért mindennap elfogy egy kis bor, likőr, meg isten tudja még micsoda. Soha nem érdekelte, hogy merre járok és mit csinálok. Kösz, anyu, ez ám a szabadság!


Nővérem, Cally

Egy évvel idősebb nálam, nem mondhatnám, hogy túlzottan hasonlítunk. Egy igazi tanulógép, aki még csúnyán se mer nézni, nehogy büntetést kapjon. Azt hiszem, ő még mindig azt gondolja nagy naivitásában, hogy egyszer a szüleink felfigyelnek rá. Egészen tavalyig nem igazán beszéltünk egymással – nem voltunk rosszban, egyszerűen csak nem volt közünk egymásról -, de amióta Ismaellel összevertük az erőszakos, kretén pasiját, azóta szorosabb lett a kapcsolatunk. Ő is megváltozott, talán kezd rájönni, hogy az élet nem olyan kis rendezett és rózsaszín, mint amilyennek ő elgondolta.


Öcsém, Stephen

Tizennégy éves és szörnyen befolyásolható. Ha apánkkal van, őszintén hiszi, hogy auror válik majd belőle is és a társadalom értékes polgára lesz. Ha velem van, felnyílik a szeme és az apánk szerint fertőző zajt is hajlandó hallgatni velem. Bírom a kissrácot, de lassan lemondhatna a széthullott családunkról.



Mottóm

„One good thing about music, when it hits you, you feel no pain.” – Bob Marley


Amortentiám

búzasör, eső, kóla


Különös jellegzetességem

Rengeteg tetoválásom van mindkét karomon


Ami megnyugtat

zene, gitározás, füves cigi, pia


Ami boldoggá tesz

Zenehallgatás, zenélés, kviddics, az olyan semmihez sem fogható pillanatok, mint mondjuk hullócsillagot nézni a haverjaiddal. Ezek mind felbecsülhetetlen dolgok.


Ami bosszant

a sok tömegember, akiknek se önálló gondolataik, se egyéniségük nincsen.


Ahol jól érzem magam

a próbatermünk


Hobbim

gitározás, éneklés, dalszövegírás, kviddics


Rossz szokásaim

Nem nevezném szokásnak, de a legtöbb ember nem mer hozzám szólni. Egy bunkónak tartanak és igazuk is van.


Titkaim

Ha mindenből elegem van, olykor elvonulok bőgni valahova. Szégyen, de ez van.


Legnagyobb félelmem

A jövő. Fogalmam sincs, mi lesz velem. A szüleim válnak, engem egyik sem akar, egyedül viszont nem tudom eltartani magam.


Ami nélkül nem tudnék élni

Zene


A családom nekem

Egy hatalmas katasztrófa.


Ha én nem lennék

nem lenne Metamorf


Amit rólam beszélnek

Egy drogos, alkoholista bunkónak tartanak, aki szégyen a tökéletes családjára nézve. Talán igazuk van.


Amit szeretek magamban

Nem sok mindent szeretek magamban és az életemben. De ha mindenképp választanom kell valamit, akkor talán az egyediségre esik a választásom. Képviselek egy stílust és nem úszom az árral, engem aztán bárhol fel lehet ismerni. Vannak önálló gondolataim és mindenről saját véleményt alkotok, nem hagyom, hogy mások gondolatai befolyásoljanak. Ki tudok állni a saját igazam és eszméim mellett, ha kell, ököllel védem meg azokat. Nagyjából ennyi.


Amit utálok magamban

Ó, ide már több mindent tudok mondani. Utálom magamban, hogy soha, semmilyen elvárásnak nem tudok megfelelni. Nem tanulok elég jól, mert ne vagyok elég szorgalmas és nem érdekel semmi. Utálom, hogy a tanárok csak a kis kedvenc John Dawlish-ük elcseszett fiaként gondolnak rám. Utálom, hogy semmilyen problémát nem tudok megoldani, csak egyre mélyebbre húzom magam, bármit is teszek. Utálom, hogy mindenkit elküldök, aki segíteni akarna vagy egyáltalán bárhogy közeledne hozzám. Utálom, hogy ekkora bunkó vagyok és még csak nem is akarok ezen változtatni, mert így a legkönnyebb. Utálom magamban, hogy nincs jövőm és nem vagyok, nem is leszek senki. Utálom, hogy megbízhatatlan és feledékeny vagyok, noha nem akarok az lenni – senki sem bízik bennem és jobban is teszik. Utálom, hogy előbb ütök vagy szólok, minthogy átgondolnám a dolgokat. Gyűlölöm, hogy az vagyok, aki.


Kinézetem

Átlagos magasságú és alkatú vagyok, csak a kviddics látszik meg rajtam valamelyest. Mindkét karomat rengeteg tetoválás díszíti, tizenöt évesen kaptam rá a dologra, azóta már többször mentem el varratni magamra valamit. A divat tökéletesen hidegen hagy, azt veszem fel, amihez épp kedvem van. Szakadt farmer, széttaposott tornacipő, kinyúlt zenekaros és trágár feliratos pólók, meg ilyenek. Az egyenruha nem az én műfajom, ezt a Roxfortban persze nem nagyon tolerálják. De nem érdekel mások véleménye.


Múltam


I'm the son of rage and love
The Jesus of Suburbia
From the bible of none of the above
On a steady diet of
Soda pop and Ritalin
No one ever died for my sins in hell
As far as I can tell
At least the ones I got away with

Egy tökéletesen idilli kis családba születtem. Jól kereső szülők, látszólag perfekt élet, minden tök kerek és irigyelnivaló. Apám folyton a Minisztériumban robotolt, szinte rögeszméjévé vált, hogy feljebb jusson a ranglétrán és még több pénzt keressen, anyám pedig örömmel statisztált neki. Ebben a világban minden csak a pénzről, befolyásról és a státuszszimbólumokról szól. Legyen nagy házad, szép feleséged, tündéri kölykeid és ne essen egyetlen folt se a jóhíreden. Ez odáig működött is, amíg én meg nem születtem, az ő kis pokolfajzatuk, akit sosem tudtak kezelni. Mostanra már lemondtak rólam, de talán sosem próbálkoztak igazán.

And there's nothing wrong with me
This is how I'm supposed to be
In a land of make believe
That don't believe in me

Ahogy megtanultam járni és beszélni, elég sok fejtörést okoztam neki. Ügyetlen voltam, mindent felborítottam, nem tudtam hogyan köszönjek a felnőtteknek, állandóan megsérültem és ha kellett, verekedtem is a korombeliekkel. Nem hiszem, hogy bármi baj is lett volna velem, ugyanolyan átlagos kisfiú voltam, mint az én koromban bárki. Csak éppen nekik nem egy átlagos, eleven kisfiúra volt szükségük. Apám nem ért rá játszani velem, anyám migrénre, rosszullétre és fáradtságra hivatkozva mindig elhajtott. Persze senki se aggódjon, ügyesen elfoglaltam én magam nélkülük is. Már akkor folyamatosan bajba keveredtem, ami egészen addig nem érdekelt senkit, amíg az ne hozott volna szégyent rájuk. Horzsolások és más gyerekek piszkálódása? „Ugyan már”. Rendetlenség és illetlen viselkedés? „Mégis mit képzel magáról ez a büdös kölyök? Nem lesz ebből a gyerekből semmi, nem is értem, hogyan válhatott ilyenné…”

To fall in love and fall in debt
To alcohol and cigarettes
And Mary Jane
To keep me insane,
Doing someone else's cocaine

Ahogy ez lenni szokott, az iskola megkezdése nem javított rajtam semmit. Már az elején sem tanultam valami jól, egyszerűen nem kötött le a tananyag, sem pedig a tanárok. Eleinte nem igazán voltak barátaim, nem is kerestem mások társaságát. Ha tehettem, elvonultam a klubhelyiség egyik sarkába gitározni és mindenkit elzavartam, aki nézni akart. Nem kértem a figyelmükből, a csodálatukból, azt pedig végképp nem akartam, hogy be kelljen engednem őket a saját kis világomba. A zene világába, ami csak az enyém volt. Ez negyedikben változott meg, mikor egy griffendéles bulin egymás mellé verődtünk Ismaellel. Azelőtt nem kerestem a társaságát, azt hittem, ő is olyan népszerű tahó, csak mert az apját annyian körülrajongták. Most már tudom, hogy ő nem kér ebből a hírnévből – sok mindenben hasonlítunk. Eleinte csak közösen zenélgettünk, ökörködtünk, megosztoztunk néhány üveg sörön, aztán valahogy igazi barátság lett belőle. Ketten megalapítottuk a Metamorf nevű zenekarunkat, amibe később még két srácot, majd tavaly év végén egy csajt is bevettünk. Nem vagyunk holmi nyálas tinibanda, akik szerelemről énekelnek. Dühösek vagyunk és lázadni akarunk, nem fogunk beállni a sorba, ha kell, emelt fővel nekimegyünk mindennek. Azt hiszem, ez lehet az igazi barátság.
Nem tudnám meghúzni a kétféle haverság közti határmezsgyét, egyszerűen csak hirtelen áttranszformálódott a kapcsolatunk egyikből a másikba. Együtt kezdtünk el kipróbálni… dolgokat. Eleinte csak ittunk, amiből aztán jött a cigi, fű, majd egyenes út vezetett tovább a kemény drogokig. Sosem titkoltam, hogy mi teszi ki a délutánjaimat a zenélés mellett, a tanárok is tökéletesen tisztában vannak vele, hogy Ismaellel miket művelünk. De nem tudnak velünk mit kezdeni, és noha már többször felmerült, hogy kirúgnak minket, ez eddig egyszer sem fajult tettlegességig. Talán az apáink miatt, nem igazán tudom és ami azt illeti, nem is érdekel. Ha kirúgnak, nem leszek tőle kevesebb. Úgysincs túl sok reményem normális állásra, nem mindegy, hogy elvégzem-e ezt a porfészket?

The motto was just a lie
It says home is where your heart is
But what a shame
'Cause everyone's heart
Doesn't beat the same
It's beating out of time

Tavaly minden a feje tetejére állt, már ha eddig nem volt úgy. A szüleim már előtte is rengeteget balhéztak, pár naponta tőlük zengett a ház, de ez még csak a kezdet volt. Kibukott, hogy apám már évek óta szeretőt tart, de még ez nem is lenne semmi – anyám úgysem hagyná ott, amilyen szerencsétlen - , a legnagyobb probléma az, hogy válni akar a nője miatt. Az az igazság, hogy tök hidegen hagyna ez az egész, már így is egy káosz a családunk, de eddig legalább elmondhattam magamról, hogy volt hol laknom. Azonban ahogy beadták a válópert és felmerült a gyermekelhelyezés kérdése, azóta már ebben sem vagyok biztos. Eddig bármilyen válásról hallottam, mindenhol a házon és a kölykökön ment a huzavona hosszú hónapokig. Nos… nálunk ez csak félig igaz. Persze, a házon folyton vitatkoznak, és még a nővéremet és az öcsémet is vinnék magukkal (főleg anyám), de értem egyik sem verseng. Az előző nyarat Ismaeléknél töltöttem, csak tiszta ruháért és pénzért jártam haza. Haza? Jó vicc. Nekem olyanom már nincs, hacsak a roxforti hálótermünk nem nevezhető annak. Fogalmam sincs, mi lesz velem az iskola után. Félek. Talán igazuk volt és tényleg nem leszek senki.

To live and not to breathe
Is to die in tragedy
To run, to run away
To find what you believe

And I leave behind
This hurricane of fucking lies

I lost my faith to this
This town that don't exist
So I run, I run away
To the lights of masochists

And I leave behind
This hurricane of fucking lies
And I walked this line
A million and one fucking times
But not this time

I don't feel any shame, I won't apologize
When there ain't nowhere you can go
Running away from pain when you've been victimized
Tales from another broken home



Ha újrakezdhetném

Egy olyan családba születnék, mint Ismaeléké. Lazák és nem érdekli őket semmilyen társadalmi elvárás.


Ha egy napig bármit tehetnék

Mindent legalizálnék. A csapból sör folyna, a Nagyterem elvarázsolt mennyezetén pedig vadkender szálldosna mindenfelé.


Ha kitörne a háború

A Metamorffal együttes erővel harcolnánk a Főnix Rendje mellett és a zene útján hirdetnénk az igét.


Ha meghalnék

Olyan temetésem lenne, ahova senkinek sem kéne kiöltöznie, utána pedig mindenki lerészegedne és vicces sztorikat mesélne rólam.



Playby: Trevor Wentworth




Vissza az elejére Go down

Admin

Admin


Adam Dawlish Empty

Adam Dawlish EmptyVas. Ápr. 12, 2015 6:36 pm



Gratulálunk, házad a Griffendél!






Kökény, sárkányszívizomhúr, 12 és fél hüvelyk







Státuszod: Griffendél kviddics csapatának terelője; Metamorf frontembere

Vissza az elejére Go down
 

Adam Dawlish

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Leo & Adam
» Adam & Byron
» Rose & Adam
» Gwenog & Adam
» Chloe & Adam

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Memento Mori :: Offtopic :: Karakterek :: Griffendél-