KezdőlapKezdőlap  WeblapWeblap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FRPG toplista
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Pént. Aug. 20, 2021 11:31 pm-kor volt itt.
Testvéroldalunk
Dán kisváros a semmi közepén. Katonai diktatúra. Kitörni készülő botrány.
A Memento Mori testvéroldala. Csatlakozz hozzánk ott is!
Chatbox
Adminok
x elbírálás
x canonok
x pb lista

x csoportok
x archiválás
x pontozás

x karbantartás
x moderálás
x pontozás
Legfrissebb reagok
» Ted
Marl & Oliver Emptyby Andromeda Tonks Csüt. Ápr. 21, 2016 6:49 pm

» Travers & Dolohov
Marl & Oliver Emptyby Alastair Travers Kedd Jan. 12, 2016 12:39 am

» Nathan & Carol
Marl & Oliver Emptyby Caroline Mulciber Vas. Jan. 10, 2016 1:39 am

» Alastair Travers
Marl & Oliver Emptyby Admin Csüt. Jan. 07, 2016 7:43 pm

» Desert Empire
Marl & Oliver Emptyby Vendég Szer. Jan. 06, 2016 6:52 pm

» Skulduggery
Marl & Oliver Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 4:34 pm

» Neminra világa
Marl & Oliver Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 9:51 am

» Evelyne & Aaron
Marl & Oliver Emptyby Evelyne Diggory Szomb. Dec. 19, 2015 5:29 pm

» Lily and James (Potterek)
Marl & Oliver Emptyby Lily Potter Kedd Dec. 15, 2015 12:23 am

» Marl & Oliver
Marl & Oliver Emptyby Oliver McKinnon Hétf. Dec. 14, 2015 9:26 pm

» Mr. Prewett & Mr. Dolohov
Marl & Oliver Emptyby Levin Dolohov Hétf. Dec. 14, 2015 9:04 pm

» Keresett karakterek
Marl & Oliver Emptyby Tyler Whitehorn Pént. Dec. 11, 2015 11:22 pm

» Maisie kapcsolatai
Marl & Oliver Emptyby Maisie Beverly Pént. Dec. 11, 2015 11:07 pm

» Ágas és a többiek
Marl & Oliver Emptyby James Potter Csüt. Dec. 10, 2015 9:16 pm

» McLaggen
Marl & Oliver Emptyby Byron McLaggen Szer. Dec. 09, 2015 7:00 pm

» Brody Amherst kapcsolatai
Marl & Oliver Emptyby Brody Amherst Szer. Dec. 09, 2015 6:42 pm

» Harold & Caspar
Marl & Oliver Emptyby Harold Minchum Szer. Dec. 09, 2015 6:21 pm

» Mr. Minchum
Marl & Oliver Emptyby Harold Minchum Kedd Dec. 08, 2015 11:50 pm

» Jenessa és mások
Marl & Oliver Emptyby Jenessa Mulciber Kedd Dec. 08, 2015 11:36 pm

» Narcissa Malfoy kapcsolatai
Marl & Oliver Emptyby Narcissa Malfoy Hétf. Dec. 07, 2015 12:39 am

» Bellatrix Black Lestrange, meg mindenki más
Marl & Oliver Emptyby Bellatrix Black Lestrange Vas. Dec. 06, 2015 11:26 pm

» Az élő cikesz
Marl & Oliver Emptyby Eliot Makepeace Vas. Dec. 06, 2015 10:26 pm

» Dominic H. Linwood
Marl & Oliver Emptyby Dominic Linwood Vas. Dec. 06, 2015 9:22 pm

» Tyler hates cats
Marl & Oliver Emptyby Tyler Whitehorn Vas. Dec. 06, 2015 5:55 pm

» Tyler Whitehorn
Marl & Oliver Emptyby Admin Vas. Dec. 06, 2015 1:17 am

» Gwenog & Oliver
Marl & Oliver Emptyby Oliver McKinnon Szomb. Dec. 05, 2015 12:45 pm

» Lucius & Levin - 1981
Marl & Oliver Emptyby Levin Dolohov Szomb. Dec. 05, 2015 12:32 pm

» Vanessa & Jamie & Caradoc
Marl & Oliver Emptyby Vanessa Dearborn Pént. Dec. 04, 2015 10:55 pm

» ★ Carol
Marl & Oliver Emptyby Caroline Mulciber Csüt. Dec. 03, 2015 2:23 pm

» Caradoc Dearborn kapcsolatai
Marl & Oliver Emptyby Caradoc Dearborn Kedd Dec. 01, 2015 6:50 pm

» Kapcsolatok
Marl & Oliver Emptyby Admin Kedd Dec. 01, 2015 5:08 pm

» Perselus Tobias Piton
Marl & Oliver Emptyby Perselus T. Piton Kedd Dec. 01, 2015 1:25 pm

» The Age Of The Marauders
Marl & Oliver Emptyby Marlene P. McKinnon Hétf. Nov. 30, 2015 5:00 pm

» Marlene P. McKinnon
Marl & Oliver Emptyby Admin Hétf. Nov. 30, 2015 3:51 pm

» Caspar & Gwenog
Marl & Oliver Emptyby Caspar Whitehorn Vas. Nov. 29, 2015 12:35 am

» Oliver McKinnon
Marl & Oliver Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:18 pm

» Nathan Winslow
Marl & Oliver Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:16 pm

» Fabian Prewett
Marl & Oliver Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 3:53 pm

» Vanessa Dearborn
Marl & Oliver Emptyby Admin Hétf. Nov. 23, 2015 11:49 pm

» Jenessa & Theo
Marl & Oliver Emptyby Jenessa Mulciber Pént. Nov. 20, 2015 2:40 pm


Megosztás
 

 Marl & Oliver

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Oliver McKinnon

Oliver McKinnon

Vér : félvér
Kor : 32
Csillagjegy : Ikrek
Státusz : Főnix Rendje tag, repüléstan tanár
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : magányos
Karakterlap :
Marl & Oliver 185518265kviddics_www.kepfeltoltes.hu_

Zene :
Marl & Oliver Quidditch_www.kepfeltoltes.hu_


Marl & Oliver Empty

Marl & Oliver EmptyHétf. Nov. 30, 2015 6:39 pm



Marl & Oliver



A húgommal minden évben megejtettünk egy nagy karácsonyi bevásárlást, együtt sokkal elviselhetőbb volt átvészelni az órákig tartó sorban állást, a tömeget és minden egyéb kellemetlenséget. Alapvetően utáltam vásárolni, úgyhogy olykor még örültem is, hogy a Roxfortban ilyesmivel nem kell vesződnöm, egyedül a szünetek alatt voltam kénytelen gondoskodni magamról. De az még mindig tűrhetőbb, mint a karácsonyi előkészületek.
Már napokkal ezelőtt nekiálltam egy hosszú listának, nehogy valaki kimaradjon. Sosem a csalhatatlan memóriámról és az összeszedettségemről voltam híres, az pedig nagyon kellemetlen lett volna, ha esetleg valakit kifelejtek a családból vagy a barátok közül. Egyedül Marl ajándékát terveztem későbbre hagyni, azt csak nem vehettem meg az orra előtt. Minden évben az ő meglepetésére fordítottam a legnagyobb gondot, sosem intéztem el egy sállal, egy csokival vagy hasonló semmitmondó csomaggal. Többnyire nagyon lehetetlen dolgokat találtam neki, amik inkább voltak viccesek és aranyosak, mint hasznosak, de nem is a praktikumra mentem. Tavaly például egy megbűvölt éneklő játékrénszarvast kapott, ami igazodott a hangulatához és aszerint kornyikált valamit. Eleinte komolyan nagyon jó ötletnek tűnt, de idővel valahogy egyre hamisabb lett, ahogy kopni kezdett rajta a varázslat - gondolom, sosem értettem az ilyesmihez. De hát a szándék a fontos, nem?
Csak akkor tudatosult bennem teljes erővel, mire is vállalkoztunk, amikor beléptünk az első üzletbe. Nem elég, hogy a hétvégi pihenőjüket töltő diákok is ide csömörlöttek, de rajtunk kívül még legalább kétszer annyi ember válogatott a polcok között. Levettem a sapkámat és elgyötörten a hajamba túrtam. Merlinkém...
- Mit szólnál, ha jövőre valamikor márciusban vásárolnánk be? Ezt nem nekem találták ki... - Szerintem az elmúlt tíz évben minden alkalommal elhatároztuk, hogy jövőre majd előrelátóbbak leszünk, de ez valahogy sosem jött össze. - Vagy van egy még jobb ötletem. Papírból vágunk ki ajándékot mindenkinek, a szeretet a lényeg, nem? Legalábbis mindig ezt mondják...
Azért a rokonság fiatalabbik része valószínűleg nem lett volna elragadtatva, ha egy papírfecnit kapnak karácsonyra. Az unokatestvéreink és egyéb kissé távolabbi rokonok gyerekei még pont abban a korban jártak, amikor egy-egy óriási játékcsomagért a lelküket is eladták volna. De hát melyik gyerek nem? Emlékeim szerint én is megszállott voltam a kedvenc játékaimat illetően.
A hozzánk legközelebb eső polcot telepakolták mindenféle idétlen hógömbbel. Voltak egészen egyszerűek is hóemberekkel, télapóval, manókkal és hasonlókkal, de akadtak teljesen érthetetlen kompozíciók is. Nem egészen értettem, kinek jut eszébe belerakni egy olyan gömbbe egy groteszkül mosolygó dementort. Eddig bizonyára én alkottam róluk téves képet...
- Nézd, ez hasonlít rád - ráztam meg az arca előtt a gömböt. - Olyan édesen mosolyog, mint te. Nem is mondtad, hogy hógömb modell lettél.
Rendszeresen ilyesmikkel fárasztottam, csodálkoztam rajta, hogy még egyszer sem csapott agyon. Néha nagyon eleresztettem magam és csak utólag jöttem rá, hogy mennyire idegesítően viselkedhettem. Ami elég vicces, tekintve, hogy kettőnk közül én voltam az idősebb.




Vissza az elejére Go down

Marlene P. McKinnon

Marlene P. McKinnon

Vér : félvér
Kor : 27
Csillagjegy : Skorpió
Státusz : Medimágus, Főnix Rendje tag
Ház : Griffendél
Fészek : Saltusque
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : Egyedülálló
Karakterlap :
Zene :
Marl & Oliver Tumblr_lvne6xS1df1qet9apo7_250


Marl & Oliver Empty

Marl & Oliver EmptyKedd Dec. 01, 2015 2:21 pm

Oliver & Marl

Karácsonyi nagy bevásárlás

Nőből vagyok és szeretem a karácsonyt. Így minden évben alig várom már ezt a napot, amikor a bátyámmal együtt elmegyünk Roxmortsba vagy az Abszol útra és bevásárolunk minden szükséges holmit. Persze nem a kedvencem az, amikor ezer ember tódul be egy aprócska kis boltocskába és pontosan azt a dolgot szemelik ki maguknak, ami éppen nekem is kellett volna. Kész röhej, de főleg én, hogy utána mennyire zsörtölődni szoktam! Szegény Olivert sajnálom ilyenkor a legjobban, hiszen ő van itt mellettem és neki kell végighallgatni a szitkozódásom, ami után sokszor még én magam is el szoktam szégyellni magam, hogy hogyan is mondhattam ilyeneket az emberekre. Ahogy a testvérem is, én is összeírtam pár dolgot a fontosabbakat, de mondjuk a legtöbbször a listám ötszörösével -ha nem több - térek haza. Volt olyan is, hogy annyi dolgot vettem, hogy a végén a Mungóban osztogattam szét a gyerkőcöknek az apróságokat. Jó volt látni, hogy legalább van egy kis örömük ilyenkor, ha már a karácsonyt ott kell tölteniük.
Oliver előtt léptem be az egyik üzletbe. Első dolgom volt megállni egy pillanatra és szétnézni, hogy merre is lenne érdemes elindulni. Szerettem ezt az időtöltést a bátyámmal, hiszen mindig jól elütjük az időt. A rengeteg ember nem tántorított el különösebben, ilyenkor mindig rengetegen vannak, csak kérlek, ne vigyétek el azt amit én szeretnék megvenni! Oliver kérdésére elvigyorodom, hiszen már az arcán is látszott, hogy mit gondol erről az egészről. Mindig ez van!
-De hát akkor nem tudsz ilyen csecsebecséket vásárolni! Mondjuk talán egy másfél hónappal karácsony előtt esetleg... - Felmutattam egy télapósapkát, csak hogy nyomatékosítsam a mondandómat, vagyis hogy tudja, mire gondolok. Igazából mindig ez volt a terv, hogy majd hamarabb jövünk de mindig elmarad. Egyszerűen ennek ilyenkor van az ideje, azt hiszem. - Naaa! Ne legyél már ilyen ünneprontó. Persze, a szeretet a lényeg de mondjuk te örülnék ha valami papírfecnit kapnál ajándékba? - Nézek rá felvont szemöldökkel, mert biztos vagyok benne, hogy ő sem lenne túlzottan boldog egy papírtól, amivel maximum tüzet tud gyújtani, de mondjuk azt is csak a mugli világban szokás.  Kicsit el is merengek az ajándékokon. Minden évben egyre nehezebb és nehezebb kiválasztani különleges dolgokat, főleg Olivernek. Soha nem szeretnék valami unalmas, egyszerű kis motyót venni neki, úgyhogy általában ez a vásárlás után még egyszer legalább vissza szoktam térni, egyedül körülnézni. Most is így lesz, csak majd megnézem a lehetőségeket. Felmérem a terepet. Kicsit elbambulok az ellenkező irányba, mikor Oliver elkezdi az arcom előtt rázogatni a hógömböt. Őszintén meglepődöm egy pillanatig, de aztán kitör belőlem a nevetés. A körülöttünk lévő emberek biztosan nem néznek normálisnak.
-Te jó ég! És ezt valaki megveszi?! - Nézem végig a polcot, keresve valamit, amivel vissza tudok vágni a bátyámnak. Ilyenkor mindig el tudok lazulni, semmire sem kell gondolni, ami munka vagy magánéleti gond... olyan... jó. Felveszek egy másik hógömböt én is, amiben egy kviddics ruhába beöltöztetett télapó ül a seprűn, kisebb puttonnyal a hátán. - Na! Ez pedig rád hasonlít. Nem gondolod?  Lehet, meg is veszem neked... - Kacsintok, majd ha ő is jól megszemlélte a gömböt, akkor visszateszem a polcra és tovább indulok. Persze nem szoktam sokáig csendben lenni, mindig jár a szám, szóval most is dumálok tovább. - Mi is kell nekünk ebből a boltból?

Kukucs. Öltözék Kredit

Vissza az elejére Go down

Oliver McKinnon

Oliver McKinnon

Vér : félvér
Kor : 32
Csillagjegy : Ikrek
Státusz : Főnix Rendje tag, repüléstan tanár
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : magányos
Karakterlap :
Marl & Oliver 185518265kviddics_www.kepfeltoltes.hu_

Zene :
Marl & Oliver Quidditch_www.kepfeltoltes.hu_


Marl & Oliver Empty

Marl & Oliver EmptySzer. Dec. 02, 2015 5:53 pm



Marl & Oliver



Kettőnk közül mindig ő volt a lelkesebb, vagy legalábbis aki beismerte, hogy az. A lelkem mélyén azért én is nagyon élveztem ezeket az együtt töltött órákat, másrészt viszont a világért sem ismertem volna be.
A télapó sapka sem tudott igazán meggyőzni a vásárlóhadjáratunk alkalmas időpontjáról, minden esetre kivettem a kezéből a sapkát és egy fél perc erejére fel is próbáltam. Sajnos tükör híján nem állapíthattam meg, hogy mennyire állt szörnyen, de gyanítom, hogy nagyon.
- Másfél hónappal karácsony előtt biztos eszembe sem jutna nekiállni vásárolni. - Ez mondjuk megdöntötte a tavaszi bevásárlás ötletét is. - Attól függ, mi van a papírfecnin. Egy pár ezer galleonos csekket azért nem löknék vissza...
Sosem érdekeltek különösebben az anyagiak, de ezt a poént muszáj volt elsütnöm. Valójában nem szorultam volna rá egy olyan csekkre, remekül megvoltam a fizetésemből és egyéb bevételeimből, de azért biztosan nem utasítottam volna el.
- Neked meg csinálnék papírból egy férjet - ugrattam. Valójában cseppet sem zavart, hogy a húgomnak nincs senkije, sőt. Hiába nem kislány már, azért továbbra is meggyűlik velem a baja annak, aki össze meri törni a szívét. Az illetőnek néhány másik része fog összetörni, ha ilyesmire vetemedik...
- Biztos. Én simán megvenném neked, de így már sajnos nem lenne meglepetés. Lehet viszek egyet Rowle professzornak. - A vénasszony mindkettőnket tanított Gyógynövénytanra, utálatos egy teremtés volt. Engem minden évben meg akart buktatni, ha tanultam, ha nem, elmondhatatlanul gyűlölt. Az érzés kölcsönös volt, gyerekfejjel nagyon jó ötletnek tartottam tönkretenni az óráit minden lehetséges módon. Úgyhogy hiába utált mindenkit az a banya, de én külön sütkérezhettem az ellenszenvében.
A kviddicsező mikulás persze nagyon tetszett, imádtam az ilyen haszontalan kis hülyeségeket. Egyedül azt sajnáltam, hogy Chudley Csúzlik mezben volt, egy Pride of Portree például sokkal jobban tetszett volna.
- Kicsit sem hasonlít, szeretnék csak ilyen filigrán alkat lenni - ironizáltam. - Bevallom, irigylem is kicsit. Talán ha sok energiát belefektetek, még én is lehetek ilyen.
Rövid időn belül valószínűleg csak a szakállnövesztés ment volna, de az sem tűnt igazán csábítónak.
- Mikor legutóbb itt jártam, láttam olyan önöntöző virágcserepet vagy mit, amiről anyu magyarázott legutóbb. - Komolyan érdekelt, amit az anyánk mondott, de valahol félúton elvesztettem a fonalat, mikor az orchideái szörnyűséges állapotáról kezdett magyarázni, amiken ez a vacak segíthetett volna. Az igazat megvallva én nem láttam semmi kivetnivalót az orchideáiban, de ő tudja. - Szerintem nagyon örülne, ha megmentené valamelyikünk a növényeit. De szerintem másnak is találunk itt ajándékot, tavaly is itt vettünk meg egy csomó mindent. Például a te éneklő szarvasod is innen volt...




Vissza az elejére Go down

Marlene P. McKinnon

Marlene P. McKinnon

Vér : félvér
Kor : 27
Csillagjegy : Skorpió
Státusz : Medimágus, Főnix Rendje tag
Ház : Griffendél
Fészek : Saltusque
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : Egyedülálló
Karakterlap :
Zene :
Marl & Oliver Tumblr_lvne6xS1df1qet9apo7_250


Marl & Oliver Empty

Marl & Oliver EmptyVas. Dec. 06, 2015 3:12 pm

Oliver & Marl

Karácsonyi nagy bevásárlás

Tudtam, hogy ő mint gondol erről az egész bevásárlós dologról. Biztos voltam benne, hogy azért egy kicsit szeret velem lenni ilyenkor és bulis neki is. Egyébként meg úgyis teszünk érte, hogy bulis legyen a dolog. Mosoly kerül az arcomra, amikor felveszi a télapósapkát. Kezem szám elé teszem, picit felkuncogok és bólogatni kezdek.
-Na, hát akkor meg? Egy évben egyszer van csak ilyen... - veszem le róla azt a télapósapkát, majd visszateszem a polcra, hiszen annyira nem áll azért jól neki. Mondjuk lehet megvehettük volna apánknak, de ő meg biztosan letolna bennünket, hogy mit képzelünk hogy ilyen marhaságokat vásárolunk... már nem vagyunk gyerekek, blablabla. - Persze, annak a papúrfecninek én is örülnék! De hát nem erről volt szó az előtt. - Rázom meg a fejem. Mondjuk abszolút nem szorulok rá még több pénzre, én is nagyon jól elvagyok a Mungós fizumból, ami nem is olyan kevés. Régebben nem is gondoltam, hogy a medimágusok ilyen sokat keresnek. Pozitívum volt számomra ez az egész szakma. Na nem mintha annyira számítana a pénz, elvégre nem azt tartom a legfontosabbnak az életben. Felvont szemöldökkel fordultam felé, amikor a papírférjet említi. Oké, tényleg még nem találtam meg az igazit, de hát ezt ő is nagyon jól tudja... nem az én hibám, a karrieremé. Persze nem veszem fel rossznak amit mond, mert tudom hogy nem gondolja komolyan.
-Haha. Nem hogy igazit találnál nekem! - Próbáltam valamivel visszavágni. El tudom képzelni, hogy lehet, hogy még örülne is neki, ha ő lenne a kerítő, mert akkor olyan férjet választana nekem akit már ismer és nem kell elkalapálni ha rosszat tesz. Egyébkét meg tudom, hogy nem avatkozik bele a magánéletembe. Elmesélem neki mindig ha van valami, viccelődünk, de semmi komoly. Rowle professzor említésén elnevetem magam.
-Szegény nő! Megkeserítettük az életét anno. Szerintem megérdemelne egy ilyen szép... ajándékot. Bár lehet, ha meglátná, hogy tőled van azonnal kihajítaná az ablakon. - Emlékszem, milyenek voltak az órái. Akkoriban én is pimaszkodtam kicsit vele, de egyébként szerettem nála tanulni. Mert érdekelt amit csináltam és ő ezt díjazta is. A kviddicsező mikulásra csak elnevetem magam, nem igazán tudom elképzelni ilyen testalkattal és kinézettel a bátyámat. Aztán jön a kérdés, hogy mit is akarunk itt venni. Nem is tudom, hogy ki kellene idén megajándékozni, de szerintem jó ötlet az, amit Oliver kitalált anyának.
-Megvehetnénk együtt neki, úgy hallottam elég drága cucc. Nézd, ott is van! - Bökök előre, mikor meglátom az öntözőt. Az egyik be is van üzemelve, láthatóan jól is működik. - Az éneklő szarvas? Uhh, terveztem idén is kitenni a karácsonyfám alá. Olyan szép hangja van... - Kacsintok vigyorogva. Ilyenkor nem bírom ki, hogy ne mosolyogjak vagy ne nevessek. Olyan jól érzem magam! Nézem még egy darabig ezt az öntözőt, majd oldalra fordítva a fejem, meglátok egy kalapot. - Szerintem azt fogom megvenni apának. Öntisztító kalap. Múltkor lepottyantotta egy madár és befogta a kalapját. - Próbálom visszafojtani a nevetést, de nem igazán megy. Főleg, hogy elképzelem magam előtt a helyzetet. Kíváncsi vagyok, mit szól ehhez Oliver majd, hiszen ő az, aki kevésbé van jóban apánkkal.

Kukucs. Öltözék Kredit

Vissza az elejére Go down

Oliver McKinnon

Oliver McKinnon

Vér : félvér
Kor : 32
Csillagjegy : Ikrek
Státusz : Főnix Rendje tag, repüléstan tanár
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : magányos
Karakterlap :
Marl & Oliver 185518265kviddics_www.kepfeltoltes.hu_

Zene :
Marl & Oliver Quidditch_www.kepfeltoltes.hu_


Marl & Oliver Empty

Marl & Oliver EmptyHétf. Dec. 14, 2015 9:26 pm



Marl & Oliver



Apánk minden bizonnyal nagyon kiakadt volna ránk, ha egy télapó sapkával állítunk haza. Pedig ha nem borotválkozott volna olyan rendszeresen, mint most, talán még lett is volna egy kis mikulás beütése. De neki nem volt túl sok humora - hogy finoman fogalmazzak.
- De akár lehetett volna szó erről is. Nem mintha ilyen ajándékokat szeretnék osztogatni karácsonykor... - tettem hozzá. Arra valószínűleg ráment volna minden fizetésem és ingóságom, ha mindenkit megleptem volna egy ilyennel. Márpedig volt, amitől semmi pénzért nem váltam volna meg, ezek közé tartozott például a versenyseprűm is. Sokat ért, de mást hozzányúlni sem engedtem volna.
- Kerítsek neked? Ismerek pár fess kviddicses fiút, szerintem mind örömmel próbálkozna. - Egyiket sem engedtem volna a húgom közelébe. Még csak az kéne, hogy valamelyik vadbarom összetörje szegény Marl szívét... - Vagy szólhatok pár jó szót az érdekedben Hagridnál, ha szeretnéd. Kedves ember. Meg különben is szereted a medvéket, nem?
Rubeus Hagrid valóban nagyon jámbor teremtés volt, de azért sosem haragítottam volna magamra. Büszkén elmondhattam magamról, hogy elég jó erőben voltam, de ő valószínűleg fél karral lenyomott volna. Még szerencse, hogy jóban voltam vele - egészen addig, amíg nem nekem akarta mutogatni a furcsa lényeit. Legutóbb például madárpókokat szerzett, kis híján elsírtam magam, mikor a kezembe nyomta az egyiket. Mondanom sem kell, utána bőszen mostam a kezemet vagy negyed órán keresztül...
- Kihajítaná az ablakon? Ugyan, máglyát rakna és azon égetné el. Vagy hozzám vágná, ki tudja. - Bármelyik verziót el tudtam képzelni. Persze csak a szám járt, valójában nem mertem volna ajándékot vinni az öregasszonynak, azért ennél jobban tartottam tőle. Az egy dolog, hogy a mugli gyerekek által rettegett boszorkányok tökéletes mintapéldája volt, de emellett jobban tudott rikácsolni, mint Hisztis Myrtle. Arról nem is beszélve, hogy biztosan a hátamra csapott volna egy hatalmas táblavonalzóval, hogy húzzam ki magam. Ez volt a rögeszméje.
- Jó ötlet, tényleg nem valami olcsó cucc. De egyezzünk meg, hogy te csomagolod be - tettem hozzá. Az ilyen precíz munkák sosem tartoztak az erősségeim közé, úgyhogy általában maradtam a sima ajándékzacskóknál. - Ezt örömmel hallom. Tudtam, hogy újabb hasznos tárggyal gazdagítom majd a házadat, ha megveszem neked azt a szarvast. És mint mindig, most is igazam lett.
A kalapos sztorin persze hangosan felröhögtem. Némi gúny is vegyült bele, de többnyire csak jót derültem az elképzelt jeleneten.
- Ez most halál komoly? Úgy megnéztem volna, de komolyan... - Apánk mindig nagyon adott a külsejére, mindenhova a lehető legrendezettebb és legelegánsabb öltözékben érkezett. Azért az a madárpotyadék a kalapján nem mutathatott túl jól, biztos nagyon felidegesítette magát rajta. - Emlékszel, mennyire ideges volt mindig, mikor kviddicsezés után sárosan mentem haza? Képzelem, mennyire gyűlölhette azt a madarat is.
Valóban nem engedett be a házba, amíg le nem vetettem a sáros cuccaimat. Igaz, ez már jó rég volt.




Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom


Marl & Oliver Empty

Marl & Oliver Empty

Vissza az elejére Go down
 

Marl & Oliver

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Gwenog & Oliver
» Oliver McKinnon

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Memento Mori :: Közterek :: Roxmorts-