KezdőlapKezdőlap  WeblapWeblap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FRPG toplista
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Pént. Aug. 20, 2021 11:31 pm-kor volt itt.
Testvéroldalunk
Dán kisváros a semmi közepén. Katonai diktatúra. Kitörni készülő botrány.
A Memento Mori testvéroldala. Csatlakozz hozzánk ott is!
Chatbox
Adminok
x elbírálás
x canonok
x pb lista

x csoportok
x archiválás
x pontozás

x karbantartás
x moderálás
x pontozás
Legfrissebb reagok
» Ted
Byron McLaggen Emptyby Andromeda Tonks Csüt. Ápr. 21, 2016 6:49 pm

» Travers & Dolohov
Byron McLaggen Emptyby Alastair Travers Kedd Jan. 12, 2016 12:39 am

» Nathan & Carol
Byron McLaggen Emptyby Caroline Mulciber Vas. Jan. 10, 2016 1:39 am

» Alastair Travers
Byron McLaggen Emptyby Admin Csüt. Jan. 07, 2016 7:43 pm

» Desert Empire
Byron McLaggen Emptyby Vendég Szer. Jan. 06, 2016 6:52 pm

» Skulduggery
Byron McLaggen Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 4:34 pm

» Neminra világa
Byron McLaggen Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 9:51 am

» Evelyne & Aaron
Byron McLaggen Emptyby Evelyne Diggory Szomb. Dec. 19, 2015 5:29 pm

» Lily and James (Potterek)
Byron McLaggen Emptyby Lily Potter Kedd Dec. 15, 2015 12:23 am

» Marl & Oliver
Byron McLaggen Emptyby Oliver McKinnon Hétf. Dec. 14, 2015 9:26 pm

» Mr. Prewett & Mr. Dolohov
Byron McLaggen Emptyby Levin Dolohov Hétf. Dec. 14, 2015 9:04 pm

» Keresett karakterek
Byron McLaggen Emptyby Tyler Whitehorn Pént. Dec. 11, 2015 11:22 pm

» Maisie kapcsolatai
Byron McLaggen Emptyby Maisie Beverly Pént. Dec. 11, 2015 11:07 pm

» Ágas és a többiek
Byron McLaggen Emptyby James Potter Csüt. Dec. 10, 2015 9:16 pm

» McLaggen
Byron McLaggen Emptyby Byron McLaggen Szer. Dec. 09, 2015 7:00 pm

» Brody Amherst kapcsolatai
Byron McLaggen Emptyby Brody Amherst Szer. Dec. 09, 2015 6:42 pm

» Harold & Caspar
Byron McLaggen Emptyby Harold Minchum Szer. Dec. 09, 2015 6:21 pm

» Mr. Minchum
Byron McLaggen Emptyby Harold Minchum Kedd Dec. 08, 2015 11:50 pm

» Jenessa és mások
Byron McLaggen Emptyby Jenessa Mulciber Kedd Dec. 08, 2015 11:36 pm

» Narcissa Malfoy kapcsolatai
Byron McLaggen Emptyby Narcissa Malfoy Hétf. Dec. 07, 2015 12:39 am

» Bellatrix Black Lestrange, meg mindenki más
Byron McLaggen Emptyby Bellatrix Black Lestrange Vas. Dec. 06, 2015 11:26 pm

» Az élő cikesz
Byron McLaggen Emptyby Eliot Makepeace Vas. Dec. 06, 2015 10:26 pm

» Dominic H. Linwood
Byron McLaggen Emptyby Dominic Linwood Vas. Dec. 06, 2015 9:22 pm

» Tyler hates cats
Byron McLaggen Emptyby Tyler Whitehorn Vas. Dec. 06, 2015 5:55 pm

» Tyler Whitehorn
Byron McLaggen Emptyby Admin Vas. Dec. 06, 2015 1:17 am

» Gwenog & Oliver
Byron McLaggen Emptyby Oliver McKinnon Szomb. Dec. 05, 2015 12:45 pm

» Lucius & Levin - 1981
Byron McLaggen Emptyby Levin Dolohov Szomb. Dec. 05, 2015 12:32 pm

» Vanessa & Jamie & Caradoc
Byron McLaggen Emptyby Vanessa Dearborn Pént. Dec. 04, 2015 10:55 pm

» ★ Carol
Byron McLaggen Emptyby Caroline Mulciber Csüt. Dec. 03, 2015 2:23 pm

» Caradoc Dearborn kapcsolatai
Byron McLaggen Emptyby Caradoc Dearborn Kedd Dec. 01, 2015 6:50 pm

» Kapcsolatok
Byron McLaggen Emptyby Admin Kedd Dec. 01, 2015 5:08 pm

» Perselus Tobias Piton
Byron McLaggen Emptyby Perselus T. Piton Kedd Dec. 01, 2015 1:25 pm

» The Age Of The Marauders
Byron McLaggen Emptyby Marlene P. McKinnon Hétf. Nov. 30, 2015 5:00 pm

» Marlene P. McKinnon
Byron McLaggen Emptyby Admin Hétf. Nov. 30, 2015 3:51 pm

» Caspar & Gwenog
Byron McLaggen Emptyby Caspar Whitehorn Vas. Nov. 29, 2015 12:35 am

» Oliver McKinnon
Byron McLaggen Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:18 pm

» Nathan Winslow
Byron McLaggen Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:16 pm

» Fabian Prewett
Byron McLaggen Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 3:53 pm

» Vanessa Dearborn
Byron McLaggen Emptyby Admin Hétf. Nov. 23, 2015 11:49 pm

» Jenessa & Theo
Byron McLaggen Emptyby Jenessa Mulciber Pént. Nov. 20, 2015 2:40 pm


Megosztás
 

 Byron McLaggen

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Byron McLaggen

Byron McLaggen

Vér : félvér
Kor : 44
Csillagjegy : Skorpió
Státusz : író
Ház : Mardekár
Fészek : Monticola
Párt : ICP
Oldal : világos
Családi állapot : elvált
Karakterlap : Book of the Damned
Zene : Nothing from outside
Will bring me to glory
Not all the world’s books on my shelf


Byron McLaggen Empty

Byron McLaggen EmptyVas. Jún. 14, 2015 4:44 pm



Byron McLaggen




Becenevem:
A feleségem Ronnie-nak hívott, másoknak csak Byron.

Nemem:
férfi

Korom:
44 év

Születési évem:
1941

Csillagjegyem:
Skorpió

Végzettségem:
Roxfort és Plumonbea (bölcsészeti szak)

Munkahelyem:
Könyvesboltot vezetek az Abszol Úton és író vagyok.

Státuszom:
magánvállalkozó, író

Házam:
Mardekár

Fészkem:
Monticola

Politikai elkötelezettségem:
ICP

Oldalam:
világos

Családi állapotom:
elvált

Patrónusom:
galamb

Pálcám:
gyertyán, sárkányszívizomhúr, 12 és háromnegyed hüvelyk


Vérem

félvér


Édesapám

Évekkel ezelőtt meghalt, nem bírta a vele történt atrocitásokat. Erőnek erejével felépített a semmiből egy olyan újságot, ami még a Reggeli Prófétánál is sokkal nagyobb volt – és lenne még mos is, ha nem rombolták volna le az egészet. Apám életmunkája volt az a szerkesztőség és néhány rövid hónap leforgása alatt évek munkáját tették tönkre vele. Képtelen volt feldolgozni, hogy kisemmizték és ez vitte el a kelleténél korábban.


Édesanyám

Kéttucat másik idős emberrel él egy öregek otthonában. Teljesen leépült apám halála után. Ő ugyanúgy benne volt az újság felvirágoztatásában, ahogy a férje, de mégsem a cég lerombolása volt az, ami a padlóra vágta, hanem az, hogy egyedül maradt. Képletesen értve. Egy ideig én és a testvérem foglalkoztunk vele, de sokáig mi sem bírtuk. Most már meg sem ismer minket.


Öcsém, Owen

Gyerekkorunk óta jól megvan közöttünk az összhang. Még gyerekként sem vitatkoztunk soha, habár nem feltétlenül értettünk egyet jó néhány dolog kapcsán. Ott voltunk egymásnak, ha arra volt szükség, ő is mellettem állt a feleségem halálakor és ő is számíthatott rám mindenben. Ugyan most már mindketten felnőtt és félig vagy teljesen családos emberek vagyunk, továbbra is tartjuk a kapcsolatot és jóformán napi szinten találkozunk. Attól függ, hogy jön ki a lépés.


Első feleségem

Az egyetlen nő volt, aki igazán számított. Amikor elvettem feleségül, az hittem, vele boldog életem lesz. Tévedtem. Probléma merült fel a szülés során, amit ugyan a Mungóban helyre tudtak tenni, de nem teljesen. Egy-két héten belül megvolt az eredmény, hogy a feleségem HIV pozitív a lányunkkal együtt. Fél éven belül meghalt. Tovább is bírta volna, de a gyerek vitte magával.


Leányom

Tízhetes korában halt meg a HIV vírus és egy gyermekbetegség következtében. Soha nem ismertem, soha nem is fogom. A mai napig eszembe jut.


Második feleségem, Ingrid

Éreztem valamit iránta, de nem eleget. Nem sok kiegyensúlyozott évünk volt. Közel nyolc éve elváltunk, a kapcsolatunk közel sem fényes. A fiunk miatti állandó pereskedés megtette a hatását. Ennek az vetett véget, hogy Anthony betöltötte tizenhetedik életévét. Azóta egy szót sem váltottam vele. Nincs mit mondanom neki.


Fiam, Anthony

Az egyetlen gyerekem, mégsem kapja meg tőlem azt, amire igazán szüksége lenne. Ez ellen nem tudok tenni, de annyira nem is próbálkozom. A szünetek alatt mégis velem lakik. Tipikusan az a fiú, aki minden ellen lázad, de még túl gyerekes ahhoz, hogy rendesen tegye. Jólelkű gyerek, népszerű és kedvelt a köreiben. Sok nézeteltérésünk van, de alapvetően nem mondhatnám, hogy rossz kapcsolatunk lenne.


Mottóm

A könyvekkel nem igazán lehet elmenekülni, de megakadályozhatják, hogy az ember elméje véresre vakarja magát. A kultúra rút luka.


Amortentiám

tinta, pergamen, darált kávé


Különös jellegzetességem

Azt mondják, a művészek mind mások. Kicsi a valószínűsége, hogy én kilógom ebből a sorból.


Ami megnyugtat

Az írógép billentyűinek monoton kattogása. Könyvek illata. Csend.


Ami boldoggá tesz

Az emberek szellemi fejlődése, főképpen, ha én válthatom ki belőlük a változást a könyveimmel. Ez lenne az első számú célja annak, hogy írok és valóban boldoggá tesz, ha valaki átszakítja a szalagot.


Ami bosszant

A manipulálható, irányítható kis aranyhalak, akik megesznek mindent, amikkel beetetni próbálják őket. És a horgászok, akik mindezt velük teszik.


Ahol jól érzem magam

Bárhol, ahol egyedül lehetek. A családomon kívül mást nem bírok megtűrni a közvetlen környezetemben hosszútávon.


Hobbim

A fiam. Minden időmet az írás és az üzletem tölti ki, neki már csak ez maradt.


Rossz szokásaim

Láncdohányos vagyok. Embertelen mennyiségű koffeint termelek be. Inszomnia.


Titkaim

Nehéz dolog úgy titkot tartani, hogy az ember papírra veti minden gondolatát és ezt a papírt még közszemlére is teszi.


Legnagyobb félelmem

Ha félnék bármitől is, nem írnék könyveket. Ez rólam és a munkáimról is sokat elárulhat.


Ami nélkül nem tudnék élni

Ha egyik napról a másikra megszűnne a képességem, hogy írjak, az hamar a halálba kergetne. Belebolondulnék a saját elmémbe.


A családom nekem

Van is, nincs is. Nem tudom, melyik fele a fontosabb.


Ha én nem lennék

Egy gondolkodóval szegényebb lenne a világ és a helyemben egy másik elbutult marionettbábu mozogna.


Amit rólam beszélnek

Ki ezt, ki azt.


Amit szeretek magamban Jó tulajdonságaim

Elsősorban az íráskészségem és a válogatott szóhasználatom. Ezek nélkül semmire sem mennék az életben, ez hozta nekem a sikert és a megélhetést.
Könnyedén belelátok a dolgok legmélyébe, nem nehéz kitalálnom, hogy mi folyik a háttérben. Ez rendkívül bosszantó tulajdonság, de sok jó is származhat belőle.


Amit utálok magamban Rossz tulajdonságaim

Ugyan remekül tudom szavakba önteni a gondolataimat, de élőszóban már sokkal nehezebb értelmes szöveget alkotnom. Nem mondom, hogy nem tudok beszélni, de így közel sem annyira jó, mint ha írnék. Panaszkodnom azért nem nagyon kell, sokakat még így is le tudnék beszélni bárhonnan.
Hanyagolom a családomat, elsősorban a fiamat. Tudom, hogy apára lenne szüksége, de rossz helyen kopogtat. Ez így elég non-sense hatású, mivel én vagyok az édesapja, de ennek ellenére nem vagyok apának való. Ezt pedig be is bizonyítom azzal, hogy szinte semmi időt nem találok a fiamra.
Túl őszinte vagyok. Mások szerint bunkó, szerintem őszinte. Bárkinek megmondom nyíltan és velősen a véleményemet, tekintet nélkül arra, hogy ki áll éppen előttem. Nem sokan szokták értékelni, de véleményem szerint nincsen undorítóbb dolog annál, mint amikor valakit kibeszélünk a háta mögött, utána meg jópofizunk előtte.


Kinézetem

Koszosbarna hajam van, barna szemem, erőteljes és éles arcvonásaim. Nem vagyok jóképű, nem vagyok sármos, nem vagyok helyes. Magasságom 183 cm, ehhez tartozik 95 kg. Elegánsan öltözködöm mindig. A cipőméretemet jobb, ha már kihagyom, elég az információ.


Múltam

~ Antikvitás ~
Amikor én megszülettem, a szüleimnek jóformán semmijük sem volt. Még mindketten éppen csak hogy elvégezték az iskolát, akárhová is mentek, pályakezdők voltak, kevés fizetéssel. Tehát nem volt egyszerű akkor még az életünk, nagyszülői fedezet nélkül, amire szükségünk lett volna. Nem tudom, milyen okból kifolyólag szálltak ki a nagyszüleim a szüleim életéből, de ez mostanra már teljesen elveszett a süllyesztőben. Nem fontos, hogy mi történt akkor.
Négyéves voltam, amikor még egy taggal bővült a család. Ekkor már mondhatni stabil lábakon álltunk. Apámnak biztos állása volt az egyik újság nyomdájában, anyám pedig menedzserként dolgozott, már nem is emlékszem rá, hol. Kezdett egészséges környezet kialakulni körülöttünk.

~ Középkor ~
Már majdnem végzős voltam a Roxfortban, amikor a szüleim úgy döntöttek, hogy saját vállalkozásba fognak. Én támogattam őket mindenben és mivel az én segítségem is szükségeltetett hozzá, hogy mindaz, amit megálmodtak megvalósuljon, nyári munkát vállaltam. Nem volt sok, de még mindig több mint a semmi. A fiatalkorom nagyjából így ment el, igyekeztem együtt építkezni a szüleimmel. Owennel is ekkor kezdett szorosabb kapcsolat kialakulni közöttünk, ahogy mindketten kezdtünk megérni és felnőtt szemmel nézni a világra.

~ Reneszánsz ~
Még a Plumonbea Mágusakadémián eltöltött első évem során ismertem meg azt a nőt, akit később elvettem feleségül. Nem voltam az érzelmek embere és főleg nem a szerelemé, számomra mindig is fontosabb volt, hogy azt a bizonyos újságot juttassam egyre előrébb. De Vele néhány dolog más megvilágításba került. Úgy gondoltam, hogy ha az üzleti életben is sikert érhetek el, akkor ez nem lehet sokkal nehezebb a családdal.

~ Barokk ~
Isten egyik helyen ad, másutt elvesz. Nem is fogtam fel az ebben rejlő hatalmas igazságot, egészen addig a napig, amit azóta is a legborzalmasabbnak tudok be. A feleségem szült, az első gyermekünket, egy kislányt. Sajnos a dolog nem úgy ért véget, ahogy lennie kellett. Szükséges volt a vértranszfúzió, aminek következtében a feleségem és ezzel együtt a születendő csecsemő is HIV vírussal fertőződött. A lányunk két és fél hónapos volt, amikor elhunyt, a feleségem sem bírta sokkal tovább, fél éven belül őt is elvitte a betegség és a gyermek elvesztése okozta fájdalom. Ezután minden energiámmal a már javában virágzó újságunkkal kezdtem foglalkozni, ami a szüleink halála után rám és részben az öcsémre szállt – volna. De idáig már nem jutottunk el.

~ Klasszicizmus ~
Voldemort és a halálfalói rémuralmának ideje alatt ment tönkre az egész életünk, de elsősorban a szülőké. Ami részben az ő, azaz a mi hibánk is volt. Túl sok olyan jelent meg az újságban, ami az akkori kormánynak nem igazán tetszett. Természetesen nem csak a fogukat szívták, hanem tettek is az ügy érdekében. Porba döngölték apámék cégét, ezzel engem is megfosztva az örökségemtől.
Még ezalatt ismerkedtem meg Ingriddel és ekkoriban született meg a fiam, Anthony.

~ Romantika ~
Tiezenegy év után úgy tűnt, a házasságom, amely már évekkel azelőtt megrekedt, most végleg véget ért. A cég bukása után a maradék pénzemet egy kis könyvesboltba öltem, az időmet pedig az írásnak szenteltem. Ez lett az életem, minden percét ez töltötte ki, a családom már nem tűnt olyan fontosnak. Befutott, sikeres író lettem, a fiamnak meg használhatatlan apja. De hát ilyen az élet. Elváltunk, Anthony saját akaratából kifolyólag évente váltogattuk, hogy kinél lakjon, majd miután betöltötte a tizenhetet, véglegesen hozzám költözött. Hogy miért, azt sosem fogom megtudni.

~ Modernség ~
Írok. A kis sarkomban ülök, fent, a könyvesbolt emeletén beépített, tágas lakásban. Ott ülök a szobám sarkában, az ablak mellett, egy írógép, egy hamutartó és egy doboz cigaretta társaságában. Az éjjeleim és a nappalaim is így telnek el. Gyakran azt sem veszem észre, hogy napok óta nem ettem vagy éppen a torkom van kiszáradva a dehidratációtól. Csak a lapok, a tinta és a billentyűk számítanak.

~ Posztmodern ~
Nem tudom, mi lesz. Senki nem tudja. De én teszek a jó jövő érdekében. Ha rajtam múlik, mindent jobbá fogok tenni. A fiamnak, az ő fiainak és majd az azok fiainak is. Kiszámíthatatlan dolog, nem tudhatom, hogy sikerrel fogok-e járni vagy sem. De csak az tudja alakítani mások jövőjét, akiben megvan hozzá az akarat és az ambíció. Bennem megvan. Hamarosan minden más lesz. Gondoskodom róla.


Ha újrakezdhetném

Hibázni emberi dolog. Ha képes is lennék az újrakezdésre és elkerülném a régieket, egész biztosan újakat tennék. Lehetséges, hogy még rosszabb is lenne.


Ha egy napig bármit tehetnék

Most is azt teszem, amit akarok.


Ha kitörne a háború

Még az is lehet, hogy szerepem lenne benne.


Ha meghalnék

Aki pusztulásunk szánja, szavunk hallva majd megért:
Odaadtuk a mi Mánkat a ti Holnapotokért.



Playby: Mads Mikkelsen




Vissza az elejére Go down

Admin

Admin


Byron McLaggen Empty

Byron McLaggen EmptyPént. Jún. 19, 2015 6:10 pm



Gratulálunk, házad a Mardekár!






Gratulálunk, fészked a Monticola!






Gyertyán, sárkányszívizomhúr, 12 és háromnegyed hüvelyk







Státuszod: Magánvállalkozó, író

Vissza az elejére Go down
 

Byron McLaggen

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» McLaggen
» Adam & Byron
» Owen McLaggen
» Minerva & Byron

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Memento Mori :: Offtopic :: Karakterek :: ICP-