KezdőlapKezdőlap  WeblapWeblap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FRPG toplista
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Pént. Aug. 20, 2021 11:31 pm-kor volt itt.
Testvéroldalunk
Dán kisváros a semmi közepén. Katonai diktatúra. Kitörni készülő botrány.
A Memento Mori testvéroldala. Csatlakozz hozzánk ott is!
Chatbox
Adminok
x elbírálás
x canonok
x pb lista

x csoportok
x archiválás
x pontozás

x karbantartás
x moderálás
x pontozás
Legfrissebb reagok
» Ted
Eliot & Christopher Emptyby Andromeda Tonks Csüt. Ápr. 21, 2016 6:49 pm

» Travers & Dolohov
Eliot & Christopher Emptyby Alastair Travers Kedd Jan. 12, 2016 12:39 am

» Nathan & Carol
Eliot & Christopher Emptyby Caroline Mulciber Vas. Jan. 10, 2016 1:39 am

» Alastair Travers
Eliot & Christopher Emptyby Admin Csüt. Jan. 07, 2016 7:43 pm

» Desert Empire
Eliot & Christopher Emptyby Vendég Szer. Jan. 06, 2016 6:52 pm

» Skulduggery
Eliot & Christopher Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 4:34 pm

» Neminra világa
Eliot & Christopher Emptyby Vendég Hétf. Jan. 04, 2016 9:51 am

» Evelyne & Aaron
Eliot & Christopher Emptyby Evelyne Diggory Szomb. Dec. 19, 2015 5:29 pm

» Lily and James (Potterek)
Eliot & Christopher Emptyby Lily Potter Kedd Dec. 15, 2015 12:23 am

» Marl & Oliver
Eliot & Christopher Emptyby Oliver McKinnon Hétf. Dec. 14, 2015 9:26 pm

» Mr. Prewett & Mr. Dolohov
Eliot & Christopher Emptyby Levin Dolohov Hétf. Dec. 14, 2015 9:04 pm

» Keresett karakterek
Eliot & Christopher Emptyby Tyler Whitehorn Pént. Dec. 11, 2015 11:22 pm

» Maisie kapcsolatai
Eliot & Christopher Emptyby Maisie Beverly Pént. Dec. 11, 2015 11:07 pm

» Ágas és a többiek
Eliot & Christopher Emptyby James Potter Csüt. Dec. 10, 2015 9:16 pm

» McLaggen
Eliot & Christopher Emptyby Byron McLaggen Szer. Dec. 09, 2015 7:00 pm

» Brody Amherst kapcsolatai
Eliot & Christopher Emptyby Brody Amherst Szer. Dec. 09, 2015 6:42 pm

» Harold & Caspar
Eliot & Christopher Emptyby Harold Minchum Szer. Dec. 09, 2015 6:21 pm

» Mr. Minchum
Eliot & Christopher Emptyby Harold Minchum Kedd Dec. 08, 2015 11:50 pm

» Jenessa és mások
Eliot & Christopher Emptyby Jenessa Mulciber Kedd Dec. 08, 2015 11:36 pm

» Narcissa Malfoy kapcsolatai
Eliot & Christopher Emptyby Narcissa Malfoy Hétf. Dec. 07, 2015 12:39 am

» Bellatrix Black Lestrange, meg mindenki más
Eliot & Christopher Emptyby Bellatrix Black Lestrange Vas. Dec. 06, 2015 11:26 pm

» Az élő cikesz
Eliot & Christopher Emptyby Eliot Makepeace Vas. Dec. 06, 2015 10:26 pm

» Dominic H. Linwood
Eliot & Christopher Emptyby Dominic Linwood Vas. Dec. 06, 2015 9:22 pm

» Tyler hates cats
Eliot & Christopher Emptyby Tyler Whitehorn Vas. Dec. 06, 2015 5:55 pm

» Tyler Whitehorn
Eliot & Christopher Emptyby Admin Vas. Dec. 06, 2015 1:17 am

» Gwenog & Oliver
Eliot & Christopher Emptyby Oliver McKinnon Szomb. Dec. 05, 2015 12:45 pm

» Lucius & Levin - 1981
Eliot & Christopher Emptyby Levin Dolohov Szomb. Dec. 05, 2015 12:32 pm

» Vanessa & Jamie & Caradoc
Eliot & Christopher Emptyby Vanessa Dearborn Pént. Dec. 04, 2015 10:55 pm

» ★ Carol
Eliot & Christopher Emptyby Caroline Mulciber Csüt. Dec. 03, 2015 2:23 pm

» Caradoc Dearborn kapcsolatai
Eliot & Christopher Emptyby Caradoc Dearborn Kedd Dec. 01, 2015 6:50 pm

» Kapcsolatok
Eliot & Christopher Emptyby Admin Kedd Dec. 01, 2015 5:08 pm

» Perselus Tobias Piton
Eliot & Christopher Emptyby Perselus T. Piton Kedd Dec. 01, 2015 1:25 pm

» The Age Of The Marauders
Eliot & Christopher Emptyby Marlene P. McKinnon Hétf. Nov. 30, 2015 5:00 pm

» Marlene P. McKinnon
Eliot & Christopher Emptyby Admin Hétf. Nov. 30, 2015 3:51 pm

» Caspar & Gwenog
Eliot & Christopher Emptyby Caspar Whitehorn Vas. Nov. 29, 2015 12:35 am

» Oliver McKinnon
Eliot & Christopher Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:18 pm

» Nathan Winslow
Eliot & Christopher Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 9:16 pm

» Fabian Prewett
Eliot & Christopher Emptyby Admin Pént. Nov. 27, 2015 3:53 pm

» Vanessa Dearborn
Eliot & Christopher Emptyby Admin Hétf. Nov. 23, 2015 11:49 pm

» Jenessa & Theo
Eliot & Christopher Emptyby Jenessa Mulciber Pént. Nov. 20, 2015 2:40 pm


Megosztás
 

 Eliot & Christopher

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 4:07 pm




Eliot & Christopher

Már csak a Griffendél csapata volt hátra, ők maradtak egyedül, akikkel eddig nem ismerkedtem össze. Rájuk voltam talán a legkíváncsibb, hiszen a csapatkapitányuk nem csupán a fogó posztot töltötte be, hanem őt tartották Gwenog Jones mellett az iskola másik kis reménységének. Kíváncsian vártam a találkozást, hogy valóban egy igazi fogótehetséggel sodor össze a sorsa Roxfortban, vagy csak túlértékelik a kölyköt.
Külön megkértem Thomas McKinnont, hogy hívja ide előbb ezt az Eliotot, külön akartam vele beszélgetni és esetleg edzeni vele egy kicsit. Mivel ő volt az utolsó csapatkapitány mára, így már órákkal ezelőtt letudtam a bemelegítést, így most szűk körökben és cikkcakkban repültem a pálya felett, az új seprűm fordulékonyságát kiélvezve. Imádtam az új Nimbusomat, olyan sebességet tudtam vele elérni, amit azelőtt soha. Felemelő érzés volt, arról nem is beszélve, hogy milyen stabilan és kényelmesen ültem rajta. Irányíthatóság szempontjából is felülmúlta az eddigi Nimbusokat, egyszóval verhetetlen seprű volt.
Leírtam egy nagy hurkot a levegőben, majd lassan elkezdtem lefelé ereszkedni, mikor megpillantottam a távolban egy alakot közeledni. Nem vettem biztosra, hogy Eliot az, de lassan neki is illett volna megérkeznie.
Mikor földet értem, egyszerűen leugrottam a seprűmről, majd a földön hagyva elindultam a közeledő ember irányába, hogy üdvözölhessem.


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 4:38 pm

Christopher és Eliot

Kicsit késve indultam el a pálya felé, pedig nagyon lelkes voltam. Nem mondanám, hogy éppenséggel Montrose Magpies rajongó lettem volna, habár velük sem volt bajom, de Christopher Broadmoor határozottan érdekelt. Ahogy a többi kviddicsesre, de főként fogóra, őrá is felnéztem és mit ne mondjak, tényleg nagyon izgatott voltam, hogy találkozhatok vele. Az pedig rendes meglepett, hogy előre odahívatott, még jóval az edzés előtt. Nem tudtam, hogy mi ennek a legfőbb oka, de nagyon örültem neki.
A seprűmet a vállamra dobva sétáltam a pálya felé, már egész közel jártam. Csak akkor szaporáztam meg kissé a lépteimet, amikor láttam, hogy a pálya felett repkedő alak leszállt a földre. Már messziről kiszúrtam őt, sejtettem, hogy Broadmoor lesz az.
Amikor megláttam, hogy felém közeledik, szélesen elvigyorodtam és felé intettem. Határozottan örültem a találkozásnak.

Vissza az elejére Go down

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 5:12 pm




Eliot & Christopher

Mikor félúton összetalálkoztunk, azonnal a kezemet nyújtottam felé egy gyors kézfogásra. Nem volt nehéz kitalálni, hogy ő lesz Eliot. Még nálam is alacsonyabb volt, igazi fogóalkat.
- Bizonyára te vagy Eliot. Christopher Broadmoor - mutatkoztam be, habár nyilvánvaló, hogy enélkül is felismert. - McKinnon prof már sokat mesélt rólad. Ezek szerint te vagy az új fogóreménység, igaz? Remélem, még nem döntötted meg a rekordomat...
Igazából cseppet sem lombozott volna le, ha valaki megdönti a cikesz elkapási rekordomat az iskolában. Mostanra már én is sokkal magasabb szinten voltam, mint akkor, és örültem volna, ha akadnak igazi tehetségek a fiatalabbak között is, akik szívesen űzik ezt a sportot - velem ellentétben.
- Szerintem menjünk át inkább a pályára, valahogy a seprűn jobban érzem magam - javasoltam.
Azzal a lendülettel már el is indultam kifelé, közben egy egyszerű Invitoval magamhoz röptetve a seprűmet. Tényleg sokkal felszabadultabbnak éreztem magam a levegőben, mint a szilárd talajon. Talán furcsa lehet, de aki még nem ízlelte meg, milyen is óriási sebességgel száguldani sok-sok méterrel a föld felett az még nem tapasztalt igazi eufóriát. Ezt a részét szerettem inkább a kviddicsnek, mint a versenyzést. Abban nincs öröm, ebben viszont rengeteg. Persze ezeket a gondolataimat nem akartam megosztani Eliottal.


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 5:35 pm

Christopher és Eliot

Aha, hát még ő is magasabb nálam... Ez mindig elszomorított kissé, annyira rossz volt kicsinek lenni. Mármint persze, fogóként ez hatalmas előny volt, de egyébként meg kész átok. Nem egyszer volt már, hogy valamelyik idióta haverom a vállára dobott, mint egy krumpliszsákot és körberohanta velem az iskolát. Nem szerettem.
- Igen, Eliot vagyok -fogtam kezet vele vigyorogva. Tényleg töretlen volt a lelkesedésem.
Meglepett, hogy McKinnon prof ennyit mesélt rólam. Nekem soha nem említette igazán, hogy ígéretes lennék vagy ilyesmi. Bár lehet, hogy csak én nem vettem észre a jeleket. Szó nélkül követtem a pályára, izgultam, hogy mit fog gondolni rólam. Biztosan csak túlértékeltnek fog tartani, bár ennek inkább az ellenkezőjében bíztam. Azért mindent meg fogok tenni, hogy ne így gondolja. Ha más bízik bennem és a tehetségemben, akkor elérem, hogy ő is így tegyen. Nem lett volna rossz egy kis protekció amikor a Roxfort befejeztével csapat után kezdek nézni.

Vissza az elejére Go down

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 5:53 pm




Eliot & Christopher

Még a vak is látta volna, hogy milyen lelkes, legalábbis én erre következtettem a fülig érő mosolyából. Talán végzős roxfortosként még én is így éltem volna meg, ha egy híres sportolóval találkozhatok, akivel azelőtt még nem volt alkalmam apám révén. Ugyanis nem egy kviddicsjátékos állandó vendég volt nálunk, apa régi barátai. Ez valahogy elvette az egésznek a távoli varázsát, amit a többi kviddicsfanatikus gyerek érezhetett.
A pálya szélére érve kivettem az előre odakészített fadobozból a cikeszt, majd a zsebembe süllyesztettem az összecsukott, aranyszínű kis labdát. Egyelőre nem akartam még használni, lesz időnk arra is.
Felpattantam a seprűmre, majd ellöktem magam a földtől. Pár métert emelkedtem, de ott megálltam, hogy bevárjam Eliotot is.
- Mióta is vagy csapatkapitány? Ez a második éved, igaz? - néztem rá kérdőn. - Gondolom korán kezdted a kviddicset. Van külön edződ vagy csak itt gyakorolsz?
Sokan azt gondolják, hogy egy igazi tehetség nem szorul hátsó támogatásra. Le kell lomboznom mindenkit, mert ez hatalmas ostobaság. Lehetsz akármekkora reménység, ha nem edzed ki a beled és nem töltesz hosszú éveket azzal, hogy elsajátítod a rengeteg elméleti tudást, trükköket, taktikákat és a versenysport egész mentalitását, akkor fikarcnyit sem ér a tehetséged. Emlékeztem, milyen volt tizenévesen, mikor a barátaim elhívtak többnapos kempingekre, bulikra és jobbnál jobb programokra, de egyszerűen nem mehettem. Minden napom be volt táblázva; délelőtti edzés, délutáni tréning, és a többi és a többi... Mindennek ára van.


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 7:17 pm

Christopher és Eliot

Ahogy felemelkedett a levegőbe, én is levettem a vállamról a seprűmet és a lábam közé kaptam, hogy utána indulhassak. Felrepültem mellé és ott megálltam.
- Igen, tavaly kezdtem kapitányként -bólintottam rá a kérdésére. -A sport meg nagyjából ötéves koromban fogott meg, akkor még csak a könyveket olvastam, labdáztam otthon és ilyenek. Itt, a Roxfortban kezdtem el úgy igazán foglalkozni vele, már másodikban felvettek a csapatba, akkor üresedett meg a fogó posztja. -A külön edzőn elgondolkodtam. Rendes edzőm nem volt, apám nem keresett annyit, hogy ezt megengedhessem magamnak. Vele viszont rengeteget edzettünk szünetben, de egyedül is szinte állandóan ezt csináltam otthon. Úgy vettem, hogy ez nem számít bele, így csak megráztam a fejem. -Csak itt csinálom, a külön edző nem fér bele. De egyébként sokat foglalkozom vele.
Azért lehet, jó lett volna egy külön edző. Persze csak normális mennyiségben. A kviddics szinte mindent jelentett nekem, de nem akartam az egész életemet erre áldozni. Voltak más fontos dolgok is emellett.

Vissza az elejére Go down

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 7:36 pm




Eliot & Christopher

Valahogy sejtettem, hogy ez a helyzet. Kevesen voltak, akik megengedhettek maguknak egy magánedzőt, hiszen az olyanoknak, mint Bernard Mourinho és társai, bizony elég busás összeget kellett fizetni egyetlen alkalomért is.
- Az a legfontosabb, hogy sok időt tölts vele. De ha profi játékos akarsz lenni, akkor a roxforti szint nem elég - közöltem vele a fájó igazságot. - A nagyobb csapatok már nemcsak tehetségeket, hanem képzett sportolókat keresnek. Persze a tehetségnél nincs jobb alap.
Lassan elindultunk körbe a pályán, magasan a lelátók felett. Erősen fújt a szél, éreztem, hogy a kapucnim pulóvere a hátamat csapkodva lobogott mögöttem. Nem épp a legalkalmasabb időjárás a kviddicsre, de ez a bírókat és a szervezőket sosem érdekli. Egy meccset nem lehet csak úgy eltörölni holmi szellő miatt... Játszottam már zuhogó esőben is, mit ne mondjak, nem volt felemelő érzés.
- Amúgy nem véletlenül kértelek ide hamarabb. Gondoltam, mutatok pár trükköt, meg ilyenek. Tudod, mint fogó a fogónak - magyaráztam, előhúzva a zsebembe süllyesztett cikeszt. Közben gyorsítottam valamennyit a tempón, így már szabályosan az arcunkba csapott a szél.


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 9:09 pm

Christopher és Eliot

Komolyan bólogattam arra, amit mondott. Igen, ezzel nyilvánvalóan én is tisztában voltam. De a külön edzések legfeljebb távoli reménynek voltak jók, valószínűleg az életben nem leszek képes megfizetni.
- Elszánt vagyok, kitartó és sokat foglalkozom vele. És igen, a roxforti szint nem elég. De nem fogok tudni máshol és máshogyan edzeni. Nekem nincsen meg hozzá a megfelelő anyagi háttér. Nézd meg a seprűmet. Versenyseprű, egészen jó fajta, de nem éppen az a szint, ami nálad van. Talán ha elmegyek nyáron dolgozni, akkor lehet, hogy valamit tudok majd kezdeni ezzel... -Nem úgy beszéltem, hogy sajnáljon, nem szorultam rá. Amúgy is jól megvoltunk apával, csak az ilyen pluszokra nem futotta teljesen.
Amikor elővette a cikeszt és megszólalt, hogy mutat pár trükköt, leesett az állam. Szinte tényleg tátott szájjal meredtem rá, el sem akartam hinni. Csak azért csuktam be a számat, nehogy valami véletlenül belerepüljön.

Vissza az elejére Go down

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzer. Május 27, 2015 9:26 pm




Eliot & Christopher

Nem sajnáltam, egy percig sem. Ahogyan szégyellnivalónak sem tartottam, hogy nem engedhetik meg maguknak a magánedzőt. A legtöbb ember nem teheti meg.
- Ha ez megnyugtat, én sem magamnak veszem a felszerelésem. Ha bekerülsz egy profi csapathoz, onnantól ezzel már nem lesz gondod. A menedzsernek is érdeke, hogy minél jobban felszerelt legyen a csapat, úgyhogy a legújabb Nimbus cuccok alapvetőek - magyaráztam, miközben büszkén lepillantottam a vadonatúj versenyseprűmre. - A Vronszkij-műbukásról és a Plumpton Passről hallottál már? Talán ez a két legalapvetőbb technika, amit egy fogónak ismernie kell. Egyik sem olyan bonyolult, mondjuk a műbukással mellé lehet nyúlni.
Utóbbi a kedvenc cseleim közé tartozott, igaz, nem lehetett túl sokszor ellőni, de ha az ember sikerrel jár vele, akkor lényegében kicsinálta az ellenfél csapatát. A Plumpton Pass inkább csak egy apró kis segítség volt a fogó számára, de ha valaki egyszer megtanulja, akkor bármikor hasznára lehet.
- A Plumpton viszont nagyon egyszerű, de annál hasznosabb. Roderick Plumpton ezzel a módszerrel hajtotta végre a világ eddigi leggyorsabb cikesz elkapását. Három és fél másodperc, szinte hihetetlen. - Kieresztettem a kezemből a cikeszt, ami először körözött egyet a fejünk körül, majd elrepült a pálya másik vége felé.


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzomb. Május 30, 2015 9:51 am

Christopher és Eliot
- Lehet, hogy egy profi csapatban hozzámvágnák a vadonatúj seprűket és felszerelést, de ahhoz először be kell jutni a csapatba is -jegyeztem meg. -Az pedig segítség nélkül jóformán lehetetlen.
Amikor a cseleket említette, nagyokat bólogattam, elég lelkesen. Még sosem volt alkalmam kipróbálni egyiket sem, de a műbukást sokszor már láttam nagy meccseken, amikre apám vitt el kiskoromban, vagy amikre éppenséggel már egyedül mentem el magamtól.
A cikeszre szegeztem a tekintetem, ahogy Christopher elengedte. Már szinte megszokás volt, hogy ennyire figyeltem, merre megy és hol van. Ilyenkor észre sem vettem magam.
- Akkor... most megmutatod ezeket? -pillantottam végül Christopherre. Hatalmas megtiszteltetésnek tartottam, hogy egy profi kviddicsező fog nekem trükköket tanítani. Ennél jobbat elképzelni sem tudtam volna. Fantasztikus. Már most az játszódott le a fejemben, hogy hogyan fogom ezeket a roxforti mérkőzéseken használni, pedig még messze nem tartottunk ott.

Vissza az elejére Go down

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzomb. Május 30, 2015 1:27 pm




Eliot & Christopher

- Ezért van itt az iskolában McKinnon, hogy eljuttassa a jó játékosokat a csapatokhoz. Ha pedig ott is jól teljesítesz, egyre nagyobb csapatokhoz fogsz kerülni. Ez a kulcs a sikerhez. De persze vannak szerencsések, akik egyből nagy csapatoknál kezdhetnek. – Ez akár lehettem volna én is, de talán ennek volt más oka is. Nem akartam valami nagyképű bunkónak tűnni, akit az apja nyomott be a Falconshoz…
Egy ideig figyeltem a cikesz útját, majd visszafordult Eliothoz.
- Persze. Kezdjük a Plumptonnal, bemelegítésnek jó lesz. Mielőtt mindketten belefúródunk a földbe… – Ugyanis ez volt a műbukás hátulütője, ha az ember nem rántotta fel időben a seprűjét, akkor elég hamar a szó szoros értelmében fűbe haraphatott.
Úgy lőttem ki a cikesz után, mint a puskagolyó. Gondoltam, Eliot majd követ, megnézi, hogyan is kell pontosan elvégezni a Plumpton Passt, utána pedig ő is kipróbálja. A csel lényege összesen annyi volt, hogy a fogó egy hirtelen kanyarral a talárujjával kapja el a cikeszt. Ebben az esetben nem kellett pontosan megfogni a cikeszt, illetve kanyarban is be lehetett gyűjteni, ami más esetben elég komplikált lett volna.
Elzúgtam a lelátó mellett, egyenesen a legalább húsz-harminc méterrel előttem repülő cikesz után. Csak egy arany csík látszódott belőle, de gyakorlott fogóként még ködben, félvakon is észrevettem volna. Na jó, talán akkor nem, de hogy észre kellett volna vennem, az egészen biztos.
Percekig üldöztem az aranyszínű, villámgyors kis labdát, mire végül sikerült begyűjtenem a már említett trükkel. Így, hogy semmi és senki sem hátráltatott, lényegesen könnyebb volt elkapni. Se gurkó, se másik fogó, se egyéb támadások…
- Nos… valami ilyesmi – fékeztem le Eliot előtt. - Nem mindig jön össze, de ha oldalról mész rá, akkor nagyobb eséllyel sikerül.


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptyPént. Jún. 05, 2015 10:44 pm

Christopher & Eliot
Nem mondtam ki hangosan, de mint minden valamirevaló fiatal, akinek a kviddicsezés az álma, én is reménykedtem benne, hogy hamar és jó csapatban kezdhetem majd el a karrieremet. Nem álmodtam nagyot, nem üldöztem ostobaságokat, de azért bennem is ott volt a vágy, hogy mindez meglegyen. Azért már egy kis csapattal is beértem volna. Karriert akartam építeni, igen, de maga az, hogy játszhatok, már sokkal fontosabb volt. Nekem legalábbis.
Minden mozdulatát árgus szemekkel figyeltem, néztem, hogyan megy a cikesz után, én pedig, mintha csak egy meccs közben lennénk, hajtottam utána közben. Egy kicsit lemaradtam mögötte, most nem az volt a fontos, hogy utolérjem és enyém legyen a cikesz. Esélyem sem lett volna lehagyni. Amikor elég közel ért a kicsi aranylabdához, megálltam a levegőben és onnan figyeltem. Nem akartam véletlenül belemenni a seprűmmel, kellemetlen találkozás lett volna.
- Ez nagyon tetszik -bólogattam lelkesen. -Kiskoromban mintha láttam már volna meccsen ilyet, de nem mernék rá megesküdni. Régen volt.

Vissza az elejére Go down

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzomb. Jún. 06, 2015 11:52 am




Eliot & Christopher

Úgy tűnik, tényleg nagyon lelkes kviddicsfanatikus. Én talán sosem voltam ilyen megszállott, mint ő.
- Ezek szerint ennyit jársz meccsekre? Helyes, onnan is sokat lehet tanulni. – Felfordítottam a tenyerem és hagytam, hogy a cikesz kirepüljön belőle. A kis aranylabda szinte azonnal elcikázott tőlünk az ellenkező irányba.
- Te jössz – mutattam a labda után. - Úgy üldözd, mintha minimum a legjobb csaj lenne a világon.
Nem voltam benne biztos, hogy ez majd elég motiválóan hat rá, de ki tudja… Ha nem lenne Camilla, akkor én is jó viccnek tartottam volna, így viszont annyira nem loholtam volna más nő után. De hogy Eliotnak van-e bárkije… Ha akarja, majd elmondja, különösebben nem furdal a kíváncsiság. Mellesleg a kviddicscsapat tagjait többnyire imádni szokták a lányok, még tisztán emlékeztem rá, hányan bálványoztak minket annak idején.
Mikor Eliot elindult a labda után, én is követtem őt, oldalról, tisztes távolságból. Nem akartam gátolni semmiben, hadd próbálkozzon. Elvégre az volt a célom, hogy megtanítsam neki ezt a trükköt. Addig egyikünk sem szabadul innen, amíg nem sikerült neki. Ha már ennyivel is közelebb segíthetem a sikerhez és egy jó csapathoz…


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptyVas. Jún. 07, 2015 7:06 pm

Christopher & Eliot

- Igen, nézni is nagyon szeretem a meccseket. Persze azért játszani sokkal jobb -tettem hozzá. Habár lehet, hogy felesleges volt, a kviddicsesek egytől egyig jobban szeretnek játszani, mint nézni, hiszen pont ezért kviddicseznek. Duh...
Elvigyorodtam a csajos megjegyzésén. Nekem soha nem számított igazán, hogy egy csaj hogyan néz ki, csak ne legyen bányarém, akkor máris rendben van. Ennek ellenére tetszett, amit mondott, bár enélkül is úgy kilőttem volna a labda után, mint egy puskagolyó. Imádtam a cikeszt üldözni, olyan volt, mint amikor egy ragadozó próbál zsákmányt szerezni. Hah, egy természetfilmbe is beleillenék.
Amikor utolértem a kis cikeszt, megpróbáltam úgy tenni, ahogy Christopher. Kanyarban, kifarolva, a talár ujjával. Egész jól sikerült is volna, az egyetlen probléma csak az volt, hogy még nem igazán mértem fel, mekkora is a talárom. Így viszont a labda lazán elment mellette, sajnos rövidebb volt, mint azt gondoltam.
- Francba... -mordultam fel, majd tettem egy háromszázhatvan fokos fordulatot, hogy ismét lássam a labda útját. Csak egy pillanatra álltam meg összeszedni magam és újra nekiindulni.

Vissza az elejére Go down

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptySzomb. Jún. 20, 2015 10:29 pm




Eliot & Christopher

- Még szép, hogy jobb - vágtam rá. - Tudod, ez pont olyan, mint hogy valaki beszél róla, valaki meg csinálja. Na, a kviddicset meg vagy nézed vagy csinálod.
Az már más kérdés, hogy az emlegetett közhely messze nem a sportra vonatkozott, de egyikünk sem egy szende, ma született bárány (tudtommal), úgyhogy belefért ez az ártatlan kis vicc.
Érdeklődve figyeltem élete első próbálkozását a Plumpton Passre. Meg kell hagyni, tényleg ügyesen és ésszel csinálta, valóban volt tehetsége a kviddicshez. Ha lenne, aki komolyan foglalkozna vele, könnyűszerrel bekerülhetne egy nagyobb csapathoz a Roxfort után. Eltanulna egy-két trükköt, fejlesztenének kicsit a technikáján és aláraknának egy profi seprűt... máris mérföldekkel jobban teljesítene. Szomorú, hogy a sok tehetségtelen, elkényeztetett kiskölyöknek több esélye van kviddicsezni, mint a valóban jó képességű, de kevésbé tehetős fiataloknak. Hiszen a jó felszerelés, a jó edző mindennek az alapja.
Elsőre nem sikerült neki, de valójában az lepett volna meg, ha első próbálkozásra összehozza. Senki sem úgy születik, hogy ilyen cseleket ráz ki a kisujjából. Persze ha sokat gyakorolja, később minden probléma nélkül megcsinálja majd.
- Jó lesz az - biztattam lelkesen pár méterrel lemaradva.


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptyKedd Jún. 23, 2015 9:21 pm

Christopher és Eliot
Tetszett a hasonlata, de egy széles vigyoron kívül mást nem kapott válaszként. Ó, pedig lett volna mit mondanom. Nekem mindig, mindenre volt válaszom és biztos voltam benne, hogy erre is tudnék mondani valami frappánsat. Egy ehhez hasonlót. Nem esett volna nehezemre, az ilyen mindig ment.
Nem akartam feladni. Addig nem is fogom, amíg meg nem csinálom, ezt elhatároztam magamban. Hiszen azért kezdtem el csinálni, hogy sikerüljön, nem azért, hogy félúton feladjam. Meg azért szórakoztatott is, hogy ugyanúgy kell kergetnem a cikeszt, de mégsem ugyanúgy kell elkapnom. Tehát lényegében azért mégsem volt ugyanolyan, de legalább annyira izgalmas. Azaz, mivel az újdonság erejével hatott, még annál is izgalmasabb volt. Nekem nagyon tetszett. Messziről úgy festhettem, mintha egy nagyon furcsa hullámvasúton ülnék, ahogy minden alkalommal, amikor a cikeszhez értem, hurkot rajzoltam a levegőbe. Én nagyon élveztem, még így is, hogy nem jártam sikerrel. Christopher biztatása pedig csak tovább buzdított.

Vissza az elejére Go down

Christopher Broadmoor

Christopher Broadmoor

Vér : félvér
Kor : 23
Csillagjegy : Kos
Státusz : Montrose Magpies fogója
Ház : Mardekár
Párt : RFC
Családi állapot : kapcsolatban
Karakterlap : Eliot & Christopher 1e2qe0
Zene : Welcome to the jungle

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptyKedd Aug. 25, 2015 2:31 pm




Eliot & Christopher

Elégedetten szemléltem a levegőben cikázó Eliotot, még a vak is láthatta, mennyire élvezi. És ez nem minden: jól is csinálta. Ennyi idősen még én is hasonló lelkesedéssel próbáltam elsajátítani a különböző trükköket, de idővel egyszerűen kiölték belőlem ezt a sport okozta örömöt. Nem kell sok ahhoz, hogy a felszabadult érzés végül kényszeredettséggé váljon. Talán egyszer majd Eliot is megtapasztalja, milyen az, amikor fáradtan, kedvetlenül és magányosan ül fel a seprűjére, hogy aztán vért izzadva végigjátsszon egy meccset, majd a riporterektől menekülve hazaküzdje magát az üres lakásába. Kívántam, hogy ne így legyen. Elvégre annyira más a helyzetünk. Ő rendes srácnak tűnt, még arra is van esélye, hogy boldogan tölti az aktív éveit is, egy rendes csaj, esetleg feleség mellett. Mindenre megvan esély.
Mikor végre sikerült elkapnia a cikeszt a kívánt módon, odarepültem mellé.
- Jó volt, ha egy ilyet bemutatsz a következő meccsen, még a stréber hollóhátasok is összeszarják magukat. Már bocs a kifejezésért - küldtem felé egy vigyort. - Töröld fel velük a pályát. A Mardekárnak meg hagyd meg a második helyet, hadd legyek büszke rájuk is egy kicsit.
Elvégre mégis csak mardekáros voltam annak idején...


Montrose Magpies

Vissza az elejére Go down

Eliot Makepeace

Eliot Makepeace

Vér : félvér
Kor : 17
Csillagjegy : Kos
Státusz : Griffendél kviddicscsapatának kapitánya
Ház : Griffendél
Párt : GG
Oldal : világos
Családi állapot : egyedülálló
Karakterlap : Snitch
Zene : Reckless/Brave

Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher EmptyPént. Szept. 11, 2015 5:05 pm

Christopher & Eliot
Őszinte büszkeség és sikeröröm töltött el, amikor a cikesz belecsúszott a talárom ujjába és megakadt benne. Pontosan olyan érzés volt, mint amit meccseken éreztem, ha az én kezemben landolt a cikesz és nem az ellenfélében. Az átlagos edzéseinken már nem volt ennyire euforikus, hiszen az nem is arról szólt, de ez most másról szólt. És másképpen is működött.
Nem akartam volna úgy végezni, ahogy ő. Azaz, nem is úgy, ahogy ő, hiszen nem tudtam róla, hogy így érzi magát a bőrében. De hogy magányos legyek, fáradt és életunt... Az valahogy nem az én világom, nem nekem való élet. Biztos voltam benne, hogy ha egyszer az álmom valóra válik és profi kviddicses leszek, akkor is ugyanolyan ember maradok, mint amilyen most is vagyok. Én nem akarok megváltozni, ha eltelnék magamtól és egy bunkó paraszttá válnék, letagadnám saját magamat. Nem akarok ilyen lenni, én jó ember vagyok. És az is akarok maradni. Emberinek lenni nagyobb becs, mint a sikerek, amiket valaki elérhet, én legalábbis ilyen életelvek szerint éltem.
- A stréber hollóhátasok már akkor is összeszarják magukat, amikor csak rám néznek, amekkora monstrum vagyok -röhögtem. Hát igen, fontos a jó önkritika. Egy kis törpe voltam. -Ne aggódj, másodikak még lehetnek. Azt megengedjük nekik. Persze ők is nagyon jók, ellenfélre akadtunk bennük, azt hiszem. A következő meccs ellenük biztosan kellően izgalmas lesz.
Kihalásztam a cikeszt a talárom ujjából. Reméltem, hogy nem csorbult ki a szárnya, ahogy kissé megnyomorgattam a karommal. Nem örültem volna, ha baja esik.

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom


Eliot & Christopher Empty

Eliot & Christopher Empty

Vissza az elejére Go down
 

Eliot & Christopher

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Gwenog & Christopher
» Eliot & Adam
» Mr. Mourinho & Eliot
» Christopher Broadmoor
» Christopher & Bernard

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Memento Mori :: Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola :: Birtok-